Новини

МОЗ України готується до запуску медичної реформи на вторинній ланці

Уляна Супрун_медпросвіта

Реформа на вторинці розпочнеться в п’яти пілотних регіонах. Наразі ще не вирішено де саме вона пройде, але для участі лікарні необхідно автономізувати.

«Ми співпрацюватимемо з тими областями, де не лише на первинній ланці, а й на вторинній автономізуються усі медичні заклади», – розповіла Супрун.

За інформацією CBN Кіровоградська область може стати одним з тих самим п’яти регіонів. З цього приводу вже ніби йдуть активні переговори з керівництвом області, але точної інформації ще немає. Також невідомо дата початку запуску пілотних проектів.

Гройсман: Закон про трансплантологію б’є по чорному ринку органів

Одразу необхідно зазначити, що навряд чи в пілотних регіонах де розпочнеться реформа на вторинній ланці будуть збільшувати зарплатню спеціалістів. Це збільшення за прийнятим законопроектом команди МОЗ про медреформу передбачено тільки після повного запуску нової системи фінансування на первинній ланці. До того ж, тільки у 2020 році за законопроектом №6327 на медичну галузь розпочнуть виділяти 5% від ВВП, з яких і планують збільшити зарплати спеціалістам.

В той же час залишається без змін запуск реформи на первинці. Вже з 1 липня запрацює принцип «Гроші йдуть за пацієнтом» і лікарі отримають фінансування в середньому 370 грн на рік за кожного пацієнта, з якими лікарі первинки підпишуть декларації.

Порошенко обіцяє програми з Канади і спеціалістів з Хорватії для впровадження телемедицини

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції