Новини

МОЗ: У Дніпровській психлікарні насильно утримували іноземців

МОЗ_Медпросвіта

За словами керівництва МОЗ, в єдиній психлікарні для неосуджених в Україні утримували шістьох іноземців. При цьому лише про одного оповістили консульство його держави.

Нагадаємо, що єдину психлікарню для неосуджених, в якій проходять лікуванні злочинці, які через їх психічні захворювання не можна відправити відбувати покарання до тюрми чи колонії, МОЗ вирішило реорганізувати, а всіх пацієнтів переправити в звичайні психлікарні ближче до їх домівки чи родичів.

Таке рішення МОЗ пояснює тим, що в Дніпровській психлікарні порушують права людини, а самі пацієнти мають знаходитись в жахливих умовах і проходити примусове лікування.

«У Дніпровській психіатричній лікарні з суворим наглядом триває  реорганізація, що розпочалася 17 вересня. У відповідності до оновлених вимог Закону України «Про психіатричну допомогу», пацієнтів з  цієї лікарні переведуть у психіатричні лікарні, що розташовані ближче до місця їхнього проживання», — повідомляє прес-служба МОЗ України.

Зазначимо, що проти ініціативи МОЗ виступає професійна Асоціація психіатрів України на чолі з психіатром і дисидентом Семен Глузман. На його думку, всі пацієнти данного медзакладу потенціально небезпечні і мають надалі знаходитись під суровим наглядом, без права переїхати ближче до родичів і тим більш в звичайну психлікарню, адже це може нести небезпеку як для пацієнтів, так і для медперсоналу.

Семен Глузман: МОЗ планує в січні закрити єдину в Україні психлікарню з суворим наглядом для неосудних

Комментировать

Нажмите для комментария