У другій половині 2019 року сімейні лікарі, терапевти і педіатри отримають доступ до електронної системи охорони здоров’я та почнуть виписувати електронні рецепти і лікарняні.
«Зapaз деклapaція з лікapем уклaдaється в електpoннoму вигляді. З нaступнoгo poку сімейні лікapі вже пoчнуть зaвoдити електpoнні медичні кapтки кoжнoму свoєму пaцієнту. В сеpедині poку зaпpaцюють електpoнні pецепти нa пpoгpaму «Дoступні ліки», зaпpaцюють електpoнні лікapняні, яких ми теж тaк дoвгo oчікуємo», — заявляє заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
Одразу необхідно зазначити, що електронні рецепти за урядовою програмою «Доступні ліки» почали тестувати в деяких пілотних регіонах ще цього року. В майбутньому їх використання дозволить запобігати розповсюдженню підробок, а також пришвидшить процес їх отримання, а відповідно і ліки пацієнт отримуватиме вчасно.
Окремою увагою МОЗ користуються електронні лікарняні. Ще на початку 2017 року у МОЗ повідомили про величезну кількість підробок лікарняних листів, та складності при їх отриманні.
Медзаклади первинки, які підписали договір з НСЗУ за 4 місяці отримали понад 1,5 млрд гривень
Починаючи з цього року, електронна система охорони здоров’я дозволить чітко контролювати процес отримання лікарняного листа, як медичним працівникам і пацієнтам, так і роботодавцям. При відкритті лікарняного, роботодавець пацієнта зможе отримати доступ до інформації про відкриття листа, термін непрацездатності хворого та закриття лікарняного листа.
Комментировать