Новини

МОЗ та USAID єдині у прагненні перемоги над країною-окупантом – Віктор Ляшко

МОЗ та USAID єдині у прагненні перемоги над країною-окупантом

Сьогодні підтримка України міжнародними компаніями та виробниками у протистоянні агресії росії — це тест на відданість людським цінностям і найкращий спосіб висловити свою соціальну позицію у світі. Про це йшлося під час зустрічі міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка та першого заступника міністра Олександра Комаріди з партнерами – в.о. директора Місії USAID в Україні Сюзан Кутор та керівником економічного відділу Місії Хізер Гьотерт.

Очільник МОЗ висловив подяку міжнародним партнерам за системну підтримку України та  медичної сфери зокрема.

«Для нас надзвичайно важлива допомога, яку ми отримуємо від американських партнерів та справжніх друзів України. Нещодавно Україна отримала 1,7 мільярда доларів фінансової допомоги від USAID за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Міжнародної асоціації розвитку. Завдяки цьому гранту ми продовжимо фінансування медзакладів за Програмою медичних гарантій. Водночас ми просимо USAID долучатися і до інших важливих ініціатив», – повідомив Віктор Ляшко.

За словами міністра, частина фармкомпаній відреагувала на прохання МОЗ обмежити свою присутність на ринку росії і згорнула проведення клінічних досліджень, рекламних кампаній тощо.

“Ми з радістю будемо долучати міжнародних партнерів, USAID зокрема, до роботи групи, що розглядатиме питання скасування реєстрації ліків, вироблених у росії, як того вимагає закон 2271, щоб це було максимально прозоро та справедливо”, – додає Віктор Ляшко.

Також обговорили можливість локалізації виробництв американських фармкомпаній в Україні.

«Ми пишаємося взаємодією з фармвиробниками США, – розповідає перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. – Наприклад, на одній із українських фармацевтичних компаній наразі виробляється інсулін на локалізованому виробництві. Ще одне виробництво під час війни отимало право виробляти мРНК-вакцину Comirnaty та ліки проти ковіду “Paxlovid». Тобто наші компанії проходять усі перевірки, щоб відповідати американським вимогам. А для України – це додаткові місця, розвиток галузі, внесеної до переліку стратегічно важливих. Тому ми будемо раді співпраці з USAID для налагодження партнерств з іншими виробниками США».

Нагадаємо, що раніше міністр охорони здоров’я закликав міжнародні фармацевтичні компанії до виходу з російського ринку.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook