Новини

МОЗ та ПРООН в Україні підписали Договір, який є важливим кроком у проведенні міжнародних закупівель ліків у 2015 році

27 жовтня 2015 року відбулося урочисте підписання Договору між Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) та Програмою Розвитку ООН (ПРООН) в Україні, який дає можливість закупити лікарські засоби та вироби медичного призначення через відкритий та прозорий механізм міжнародних закупівель вже у 2015 році. Цей Договір є частиною спільних зусиль допомоги Системи ООН Уряду України у питаннях закупівель для національних програм у галузі охорони здоров’я, першим етапом якого стало підписання Меморандуму між ЮНІСЕФ та МОЗ. Також дана співпраця направлена на покращення системи державних закупівель ліків, зміцнення спроможності МОЗ забезпечити прозорі та ефективні державні закупівлі.

Олександр Квіташвілі, Міністр охорони здоров’я зазначив: «Сьогодні відбувається історична подія, МОЗ підписує дуже важливий контракт з ПРООН на закупівлю лікарських засобів на суму 620,070,700 гривень. Ми дякуємо ООН за підтримку України та за готовність разом працювати не тільки над закупівлею лікарських засобів, а й допомагати змінювати всю систему закупівель лікарських засобу в Україні, щоб зробити її прозорою та ефективною».

Під час підписання Договору Ніл Вокер, Координатор системи ООН в Україні, Координатор з гуманітарних питань, Постійний Представник ПРООН в Україні зазначив: «ООН має світовий досвід у здійсненні широкомасштабних закупівель для урядів різних країн на міжнародних принципах відкритості та прозорості. Ці принципи є також важливими для системних змін в сфері медичних закупівель в Україні».

На виконання Договору ПРООН планує закупити лікарські засоби та інші вироби медичного призначення для лікування і діагностики туберкульозу, діагностики ВІЛ-інфекції, лікування дітей, хворих на гемофілію типів А або В або хворобу Віллебранда, лікування дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит В і С, лікування вірусного гепатиту В і С та лікування дітей, хворих на орфанні захворювання. З цього приводу Янтомас Хіємстра, Директор ПРООН в Україні наголосив: «ПРООН є стратегічним партнером держави у впровадженні кращих міжнародних практик в суспільне життя та економіку. Сфера охорони здоров’я є для нас найважливішою галуззю для втілення реформ та захисту прав пацієнтів». В рамках підписаного Меморандуму між ЮНІСЕФ та МОЗ, ЮНІСЕФ буде закуповувати вакцини та антиретровірусні препарати.

Усього на міжнародні закупівлі заплановано винести 12 національних програм на загальну суму 2,197,221,000 грн. У рамках підписаного Меморандуму з ЮНІСЕФ заплановано закупівлю вакцин та антиретровірусних препаратів на суму 827,084,600 грн. Також заплановано, що закупівля онкологічних та онкогематологічних препаратів, а також хіміопрепаратів, радіологічних препаратів та препаратів супроводу онкологічних хворих буде здійснюватися через Crown Agents, договір з якими знаходиться на останній стадії погодження, на суму 750,065,700 грн.

Ігор Перегінець, заступник Міністра охорони здоров’я додав: «Підписання договору з ПРООН, як і підписання Меморандуму з ЮНІСЕФ – це перший, але дуже важливий етап проведення закупівель через міжнародні механізми. Ми розраховуємо, що зможемо в стислі терміни вирішити всі технічні моменти і запустити тендерний процес разом з нашими міжнародними партнерами. Але для нас також дуже важливо не тільки провести закупівлі через міжнародні організації, але й реформувати власну систему державних закупівель, щоб самостійно в строк у необхідних об’ємах закупляти ліки для пацієнтів, над чим ми також працюємо разом з нашими партнерами».

Комментировать

Нажмите для комментария