Новини

МОЗ та Cвітовий банк втілюють нову модель роботи екстреної медичної допомоги

З метою підвищення ефективності роботи системи екстреної медичної допомоги в України МОЗ за підтримки Світового банку розпочав реалізацію проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Даний проект вбачає впровадження оновлених стандартів щодо надання екстреної допомоги та операційних процедур, розроблених на базі міжнародного досвіду за участі іноземних та вітчизняних фахівців.

У межах втілення проекту близько пятдесяти опорних лікарень в різних населених пунктах країни будуть оснащені сучасним медичним обладнанням для надання невідкладної допомоги відповідно до зазначених стандартів. До того ж, працівники відділень екстреної допомоги пройдуть навчання за сертифікованими міжнародними програмами, адаптованими з урахуванням особливостей системи охорони здоровя в Україні.

Кінцевою метою проекту є впровадження концепції «золотої години» завдяки гармонізації роботи системи надання невідкладної медичної допомоги на всіх етапах, включаючи домедичну, догоспітальну та госпітальну допомогу. Зазначена концепція передбачає надання пацієнтові всього спектру необхідних медичних послуг протягом однієї години після виникнення загрози його життю, що дозволить знизити ризик виникнення незворотних фізіологічних змін та летального наслідку.

Комментировать

Нажмите для комментария