Новини

МОЗ стимулюватиме перекваліфікацію лікарів-спеціалістів у сімейних лікарів

Задумчевый врач сложил руки, медпросвіта

Вже сьогодні, підраховуючи кількість сімейних лікарів, експерти МОЗ включають до своїх розрахунків кардіологів, гастроентерологів та пульмонологів, які перекваліфікуються.

До реформи буде залучено 14 500 сімейних лікарів, 30 000 лікарів терапевтичної групи та 10 500 педіатрів і педіатрів-неонатологів. Гастроентерологи, пульмонологи та кардіологи проходитимуть курси перекваліфікації та офіційно стануть українськими сімейними лікарями.

Таким чином, Міністерство має намір використати абсолютно весь кадровий потенціалі на сьогодні.

«Справа в тому, що останні 25 років посада лікаря первинної ланки в Україні була невигідною для заробітку. І реформа змінить насамперед це. У Швеції, Великобританії, Польщі сімейні лікарі – одні з найбільш забезпечених фахівців в індустрії, адже державі вигідно стимулювати профілактику. У нас ситуація почне змінюватися, коли лікарі побачать на банківському рахунку медичної практики гроші, що надійшли за прямим контрактом від Національної служби здоров’я. У цей момент всім стане зрозуміло, навіщо саме варто змінити спеціалізацію», — розповідає в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Супрун: Бюджет на ОЗ до 2020 збільшать до 5% ВВП. Це дуже багато

Нагадаємо, що згідно плану реформи, можливо, вже в 2018 році сімейні лікарі, які набрали максимальну кількість пацієнтів, можуть отримувати приблизно 65 000 грн доходу в місяць.

При цьому чиста зарплатня лікаря буде наближена до суми 15 000 гривень. Решта коштів ітиме на оплату праці медсестри та медичну практику. Все це також стимулюватиме перекваліфікацію спеціалістів у сімейних лікарів.

В той же час представники Комітету з питань охорони здоров’я та ряд експертів постійно повідомляють про те, що вже сьогодні медицина має дефіцит кадрів. Згідно із заявами нардепів, з України вже виїхала вагома частина медичних працівників. 

Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook