Новини

МОЗ висловив власну позицію щодо реформування системи охорони здоров`я в умовах децентралізації

Щодо формування системи надання послуг в сфері охорони здоров’я другого рівня, протягом місяця за участі фахівців МОЗ, Мінрегіону та провідних експертів планується розробити та затвердити методику формування госпітальних округів

15 квітня відбулася нарада за участю представників Міністерства охорони здоров`я України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також керівників обласних структурних підрозділів охорони здоров’я та представників об’єднаних територіальних громад.

Цього року об’єднані громади отримають можливість самостійно розвивати систему надання первинних медичних послуг на своїй території. Також найближчим часом з’явиться методика формування мережі вторинної ланки охорони здоров’я — госпітальних округів. Ці кроки розв’яжуть існуючі проблеми зі створенням мережі якісних медичних послуг в об’єднаних громадах, а також узгодять дії центральних органів виконавчої влади і місцевого самоврядування у процесі подальшого реформування медичної галузі.

Об’єднані громади зможуть самостійно або у співпраці створювати центри надання первинної медико-санітарної допомоги, розвивати амбулаторії чи ФАПи або ж користуватися послугами лікарів загальної практики – сімейних лікарів, які провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці. Відповідний наказ МОЗ України вже підписано і знаходиться на юстуванні.

Щодо формування системи надання послуг в сфері охорони здоров’я другого рівня, протягом місяця за участі фахівців МОЗ, Мінрегіону та провідних експертів планується розробити та затвердити методику формування госпітальних округів.

Після цього має бути затверджена постанова Уряду про склад госпітальних округів, внесені змін до Бюджетного кодексу в частині фінансування програм надання вторинної медичної допомоги, а також зміни до Закону України «Про основи законодавства України про охорону здоров’я» в частині управління госпітальними округами.

Основною метою цих змін є модернізація медичної інфраструктури, а також перехід на оптимальну модель надання медичних послуг в державі, створення єдиного медичного простору, де пацієнт може отримати якісну послугу в будь-якому місці країни.

Заступник Міністра охорони здоров`я України Ігор Перегінець під час виступу зазначив, що за останні місяці МОЗ активно співпрацював з Мінрегіоном, погоджував певні позиції, які б дозволили максимально швидко рухатися в напрямку необхідних змін. «Йдеться про створення мереж базового рівня, формування ефективної мережі первинної ланки, створення єдиного медичного простору, що передбачає функціонування єдиного реєстру пацієнтів, електронної системи охорони здоров`я, тощо», — додав Ігор Перегінець.

«Децентралізація – це не лише передача повноважень і коштів на місця. Наше завдання — надати людям нову якість послуг, — зауважив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«Сьогодні йде реформування всіх територіальних органів, і потрібно визначити, як в контексті зміни системи управління надаватимуться освітні, медичні послуги, як буде налагоджена співпраця з пенсійним фондом, правоохоронними органами, як працюватимуть пожежні частини та поліцейські станції. Таким чином, кожна територіальна громада розумітиме, як працюватиме ця система», — додав Геннадій Зубко.

Читайте також: В МОЗі обговорили проблеми пільгового оподаткування лікарських засобів

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook