Новини

МОЗ скасовує талони в медичних закладах первинної ланки

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

За рішенням МОЗ були скасовані останні талони амбулаторного пацієнта, талон на прийом до лікаря та талон для реєстрації заключних діагнозів.

У Міністерстві охорони здоров’я переконані, що ці форми морально застаріли й не несуть жодної користі в роботі медичних закладів. Після того як пацієнт передавав талон лікареві, той його просто складав у коробку та зберігав роками разом із пилом.

«З цією інформацією далі нічого не відбувалось. Талони складались в коробки і збирали пил. Все, що було потрібно лікарю, він фіксував в картці хворого. Існування талонів приводило до анекдотичних ситуацій. В деяких медичних закладах з’являлись “талони на талони”. Пацієнт мав відстояти чергу, щоб отримати маленький талончик (не по формі МОЗ) на отримання через декілька днів талончику (по формі МОЗ) на візит до лікаря ще за декілька днів», — ідеться в повідомленні прес-служби МОЗ.

МОЗ планує змінити перелік медичних протипоказань для керування авто

Також у МОЗ повідомили, що заповнення всіх цих талонів призводило до неефективних витрат часу, державних коштів та природних ресурсів.

«За роки незалежності на заповнення тільки цих трьох талонів лікарі, медсестри та працівники реєстратури витратили не менш ніж 500 000 000 (п’ятсот мільйонів) годин.  На папір для цих талонів використали близько 2 000 000 дерев, або 5 000 гектарів лісу», — йдеться в повідомленні.

Також це рішення мотивовано скорим запуском електронної системи охорони здоров’я eHealth та программою поступового скасування застарілої паперової статистичної документації.

МОЗ: Рецепти та листки непрацездатності видаватимуть тільки в електронному вигляді

«Ми переходимо на нову філософію збору звітності та статистики: медпрацівники мають вносити тільки потрібну інформацію, один раз і тільки в одному місці. Статистичні дані не треба заповнювати окремо — вони мають формуватися автоматично із медичних записів. Паперовий документообіг має зберігатися тільки для закладів, що не почнуть роботу з МІСами та eHealth», — повідомляє прес-служба МОЗ.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook