Новини

МОЗ скасовує книгу викликів: Відтепер виїзди на дім — тільки за домовленістю з лікарем

Красивая девушка, которой плохо, сидит напротив врача, записывающего на бумаге_медпросвіта

В Міністерстві переконані, що саме лікар та пацієнт мають домовлятись про виклики на дім. Тож відповідну книгу, з якою працювала реєстратура, скасували.

Стара система виклику лікаря була надзвичайно ускладненою. Реєстратура приймала виклики й заносила їх у книгу, після чого лікар виїжджав по цим викликам, а потім ще звітував у тій книзі. Таким чином, лікар витрачав значну частину свого робочого часу на писанину та дорогу, навіть у тих випадках, коли реальної необхідності у виклику на дім не було. Цей час, на думку МОЗ, він міг витратити з користю — на надання медичної допомоги одразу трьом пацієнтам, замість виїзду на один виклик.

«Коли пацієнти оберуть своїх лікарів та підпишуть із ними декларацію (кампанія з підписання декларацій із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами починається вже у квітні), вони зможуть напряму приймати рішення про необхідність та формат візиту. Можна буде просто подзвонити до свого лікаря та проконсультуватися телефоном. Таким чином лікар матиме час допомогти більшій кількості пацієнтів і потрапити набагато швидше до тих, кому для лікування терміново потрібен огляд лікаря і хто не в змозі відвідати амбулаторію», — написала Супрун.

Скільки повинні працювати медичні працівники?

Таким чином, процедура виклику лікаря на дім значно спрощується. Якщо раніше звернення пацієнтів щодо виклику лікаря реєструвалися в Книзі запису викликів лікарів додому (№ 031/о) працівниками реєстратури, після чого в ній же про результати виклику звітував лікар, то тепер дані про виклики фіксуватимуться самим лікарем у втричі скороченій формі 039/о. За новою формою лікар матиме вказати лише загальну кількість звернень та кількість відвідувань пацієнтів вдома.

Чи можна підписати декларацію зі спеціалістом замість сімейного лікаря?

До речі, МОЗ нагадує, що обирати лікаря необхідно з розумом. Якщо пацієнт планує в майбутньому домовлятися про виклики на дім, то краще обирати лікаря, який працює недалеко від нього. Адже у випадках, коли пацієнт живе в одній частині міста, а лікар працює в іншій, останній просто фізично не зможе приїхати — це забере занадто багато часу. Окрім того, про можливість майбутніх візитів на дім краще домовитися заздалегідь, під час підписання декларації.

Комментировать

Нажмите для комментария