Новини

МОЗ скаржиться на низький рівень підготовки лікарів

В МОЗ дійшли висновку, що в Україні рівень підготовки лікарів досить низький і що вітчизняні лікарі не можуть конкурувати з західними саме з цієї причини.

В якості аргумента. в лісті, що оприлюднено на сайті МОЗ вказано, що «у період з 2000 по 2008 роки лише 4 українські випускники отримали від Медичної ради Канади дозвіл на медичну практику. Низький рівень підготовки підтверджують і результати складання ліцензійних іспитів «Крок». При прохідному балі у 60,5% (Крок 2) та 70,5% (Крок 3) щорічно близько 10% студентів-медиків не долають прохідний бар’єр».

У. Супрун заявила, що пацієнта рятують не лікарні, а люди, і запросила лікарів на навчання

В МОЗ вважають, что кошти, які витрачаються на навчання повинні буди в декілька разів більші, а вартість навчання — різною для різних спеціальностей.

В міністерстві наголошують, що щорічно вищі медичні (фармацевтичні) навчальні заклади випускають понад 8 тисяч студентів: у 2014-му – 9,1 тисяч спеціалістів, 2015-го – 10,2 тисяч.

«Наприклад, у Сполучених Штатах Америки, з населенням близько 319 мільйонів, загальна кількість випускників усіх медичних шкіл коливається від 17 до 19 тисяч осіб (2015-го – 18,704 осіб, торік – 18,938). Держава, у свою чергу, щороку на підготовку фахівців витрачає сотні мільйонів бюджетних коштів: у 2015-му – 556,8 мільйонів грн, а 2016-го – 649,8 мільйонів грн. Всупереч таким значним видаткам на підготовку медичних кадрів, якість навчання студентів на сьогодні залишається на низькому рівні» — говориться в заяві.

Також наводяться данні, що вартість року навчання студента-медика в Україні коливається від 13 до 27 тисяч грн, залежно від спеціальності та ВНЗ. Це фактично становить максимум 1000 доларів на рік.

«Міжнародні розрахунки є кардинально іншими. Так, у Великій Британії навчання коштує 50 тис. фунтів стерлінгів (62 тис. доларів), а в США вартість підготовки студента-медика може доходити до 90 тис. доларів на рік. На фоні цього, наші видатки на одного студента виглядають заниженими та апріорі означають неможливість якісно готувати майбутніх лікарів.

МОЗ України наполягає на запровадженні різного рівня фінансування для різних спеціальностей. Адже зараз підготовка студентів гуманітарних спеціальностей обходиться країні у півтора раза дорожче, ніж інженерів. Медики приблизно в тому ж діапазоні. Для порівняння, Польща витрачає на підготовку лікаря майже у 4 рази більше, ніж на підготовку гуманітарія» — вказано в заяві МОЗ.

«

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Як завжди про святе, про гроші.А не можна уточнити, що таке взагалі рівень підготовки лікаря?Що це взагалі таке?Я от особисто пропоную ввести певну червону лінію, після якої вже можна говорити, що у лікаря низький рівень підготовки.Для прикладу, педіатр, що не знає н’юансів календаря щеплень або допомогу хворому при анафілактичному шоці, терапевт, який не може по кардіограмі визначить інфоркт чи не знає якийсь принцип фаст і т.д.Як можна взагалі про це говорити, якщо у нас відсутні в більшості випадків офіційно затверджені протоколи і стандарти і нам радять користуватися іноземними.Якими саме іноземними?Навіть антибіотик різний при наданні допомоги при, для прикладу, менінгококцемії, в різних країнах.Та лікарів в цій країні просто опускають нижче плінтуса.І робить це не суд чи прокуратура, а мінздрав.Оголосіть весь список, що лікар має знати, а що ні, для початку.

    Ми на Facebook

    Вибір редакції