Новини

МОЗ: Ситуація з кором дещо покращилась. Захворюваність впала на 14 відсотків

иголка шприца_шприц_медпросвіта

Згідно останнім повідомленням МОЗ, кількість зареєстрованих випадків за один тиждень зменшилась на 14 відсотків, порівняно з минулими періодами.

За останній тиждень на кір захворіли 798 людей, це досі велика кількість, але вже на 14 відсотків менше, ніж попереднього тижня. Загалом за 2018 рік на кір вже захворіли 4298 людей, з них 2875 діти та 1423 дорослі. Госпіталізація була необхідна для 2872 осіб. Через ускладнення кору померли 7 чоловік за 2017 рік та п’ятеро за 2018.

Експерти вважають, що ситуація і далі буде покращуватись. Це пов’язано з тим, що наприкінці місяця Україна отримає ще близько 300 000 доз вакцин проти кору, а також з тим, що нарешті вдалось розподілити по всім регіонам вакцини, які вже були в запасах Міністерства охорони здоров’я.

Найгірша ситуація з кором досі залишається в Закарпатській області. Там найбільше хворіють на кір, але, завдяки допомозі уряду Угорщини, було отримано 8 000 доз вакцин в якості гуманітарної допомоги, після звернення до них керівництва області. Це допомогло значно зменшити темпи розповсюдження захворювання. Наразі очікується поставка в регіон 10 000 доз вакцин від МОЗ.

Уляна Супрун повідомила про підготовку протестів у регіонах та просить не політизувати кір

Відзначимо, що ряд народних депутатів вважають роботу МОЗ в ситуації з кором незадовільною. Більше того, Уляну Супрун звинувачують у тому, що вона займається підтасуванням фактів, не може вчасно організувати поставки вакцин та інше.

Українці «експортують» кір в Польщу

У ВООЗ вважають, що великі спалахи кору прийшли до України з Румунії. Поширенню захворювання майже по всій Україні сприяла ситуація з низькім рівнем вакцинації та те, що безкоштовне щеплення проти кору доступно тільки дітям.

Комментировать

Нажмите для комментария