Сімейні лікарі також прийматимуть участь у реформу системи охорони психічного здоров’я. Вони навчатимуться розпізнавати поширені психічні розлади та надавати базові послуги.
«Сімейний лікар, терапевт або педіатр зможуть пройти курс і навчитися розпізнавати розлади психічного здоров’я. За необхідності вони здійснюватимуть базові втручання або направлятимуть пацієнта до вузького спеціаліста», — повідомили у прес-службі МОЗ України.
Якість навчання лікарів первинки забезпечуватиметься використанням спеціальної програми ВООЗ щодо заповнення прогалин у сфері охорони психічного здоров’я.
Першими навчання проходитимуть деякі регіони на сході України в рамках пілотного проекту. Коли саме зміни будуть внесені в роботу всіх лікарів наразі невідомо.
Лікарі мають укласти нові трудові договори із збільшеною зарплатнею на первинці
Цікаво, щодо реформування сфери психічного здоров’я України також приймуть соціальні працівники, наприклад вчителі, поліцейські і волонтери. Окрема робота проводиться над створенням «гарячої лінії», для емоційної підтримки та запобігання самогубствам, а також бази даних про психічне здоров’я.
Супрун: За 4 роки в Україні зафіксовано 543 злочини проти життя медпрацівників. 3 померли
Комментировать