Новини

МОЗ розробляє програму боротьби з туберкульозом з 2017 по 2021 роки

З цієї нагоди сьогодні відбувся прес-брифінг, в якому взяли участь Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, Директор ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» професор Наталія Нізова та медичний спеціаліст з питань туберкульозу Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні Андрій Славуцький.

Щороку в Україні реєструється близько 30 000 нових випадків захворювання на туберкульоз. Сьогодні це захворювання цілком виліковне.

«Питання протидії туберкульозу в Україні є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку, а також предметом міжнародних зобов’язань України в частині виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Наразі всі зусилля державних інституцій спрямовані на подолання цієї соціальної хвороби, масштаби якої загрожують здоров’ю населення та можуть стати перешкодою на шляху до європейської інтеграції країни», — зауважив під час виступу Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі.

МОЗ України спільно з національними та міжнародними партнерами розробляє Концепцію нової програми протидії туберкульозу на 2017-2021 роки, за основу якої взято Глобальну стратегію Всесвітньої організації охорони здоров`я (ВООЗ).

«Стратегія ліквідації туберкульозу націлена на викорінення епідемії туберкульозу до 2030 року і передбачає позбавлення людства від цієї хвороби. ВООЗ закликає всі уряди, місцеві спільноти, громадянське суспільство і приватний сектор об’єднатися, аби ліквідувати цю хворобу, — підкреслив представник ВООЗ в Україні Андрій Славуцький.

Для виконання заходів Загальнодержавної соціальної цільової програми протидії туберкульозу у 2016 році виділяються кошти із державного бюджету України та з місцевих бюджетів. Реалізація заходів Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз в значній мірі залежали від зовнішнього фінансування, а саме – Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом (ТБ) та малярією, який забезпечував близько 50 % від загального фінансування.

«В межах Нової моделі фінансування Глобальний фонд затвердив нове фінансування на програму протидії ТБ/ВІЛ до 2018 року, після чого очікується, що уряд України візьме на себе повне фінансування програм ТБ та ВІЛ», — коментує старший портфоліо менеджер Глобального фонду Георгій Сакварелідзе.

Цього року МОЗ ініційовано впровадження нових протитуберкульозних препаратів, які вже використовуються у світі — бедаквілін, деламанід, претоманід. Препарати суттєво скортять терміни лікування і підвищать його ефективність.

Довідка. Туберкульоз є інфекційною бактеріальної хворобою, що викликається мікобактерією туберкульозу, яка найбільш часто вражає легені. Туберкульоз передається від людини до людини через краплі з глотки і легень, хворих на активну респіраторну форму захворювання.

У здорових людей інфікування мікобактеріями туберкульозу часто не приводить до появи будь-яких симптомів, так як імунна система людини «відгороджується» від бактерій. Симптомами активної форми туберкульозу легень є кашель, іноді з мокротою або кров’ю, болі в грудях, слабкість, втрата ваги, підвищена температура і нічний піт. Туберкульоз можна вилікувати при проведенні шестимісячного курсу антибіотиків.

Більш детальна інформація про туберкульоз та шляхи його подолання на сайті ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» — www.ucdc.gov.ua.

Читайте також24 березня лікарі-фтизіатри відзначають своє професійне свято

Комментировать

Нажмите для комментария