Делегування повноважень вже відбулось. Супрун повідомила, що НСЗУ стане оператором коштів, фінансуватиме медичні заклади та перевірятиме якість.
«Міністерство охорони здоров’я розробляє політику і є регулятором, щоб можна було розробляти зміни. НСЗУ буде оператором коштів, фінансуватиме напряму медичні заклади, щоб ті надавали послуги своїм пацієнтам. Слідкуватиме за якістю їх надання», — заявляє в.о. міністра охорони здоров’я.
Згідно з політикою децентралізації, що нині впроваджується в Україні Кабінетом Міністрів, фінансування медичних установ частково ляже на місцеву владу, адже половина державних коштів зосереджена в неї. Зокрема мова йде про такі потреби, як ремонт приміщень, закупівля комп’ютерного та медичного обладнання.
Наразі найбільшу активність з цього приводу розвинули об’єднані територіальні громади. Вони невеличкі, мають більш чітку структуру і розуміють важливість створення ефективного медзакладу. Тому за їхньою підтримкою на місцях проводяться всілякі ярмарки та інші заходи, що мають зацікавити людей у підписанні декларацій із лікарями.
В середньому в день підписують 200-300 тисяч декларацій між лікарем та пацієнтом
Трохи інша картина в самостійних містах, особливо в Київській області, де, за інформацією нардепа Ірини Сисоєнко, за два місяці підписна кампанія фактично не зрушила з місція. Загальна кількість підписаних декларацій складає менше 10% від населення регіону.
Можливо, тому в Міністерстві намагаються звернути увагу місцевої влади на те, що завдяки реформі медичні заклади почнуть самостійно заробляти кошти, матимуть свій бюджет та зможуть в декілька разів підвищити зарплати лікарів. Все, що потрібно від регіонів, – це проведення автономізації медичних установ та підписної кампанії.
Українці продовжують хворіти на кір: 1 610 випадків за останній тиждень
Комментировать