Новини

МОЗ розраховує на подальшу перекваліфікацію спеціалістів до лікарів загальної практики

Підвищення кваліфікації лікарів_медпросвіта

Зміни в системі охорони здоров’я передбачають скорочення вторинної ланки та посилення первинної за рахунок перекваліфікації спеціалістів.

Відтак, в першу чергу, саме медичні заклади вирішуватимуть, чи потрібні їм спеціалісти для надання замовлених державою послуг. В першу чергу, зміняться поліклініки, де спеціалістам просто не буде місця, у випадку, якщо сімейний лікар здатен надавати ті ж самі консультаційні послуги.

Окремо МОЗ на офіційному сайті відзначає, що перекваліфікований спеціаліст матиме більше можливостей, а також інтерес медичних закладів, адже завдяки більш високій кваліфікації зможе не тільки надавати первинні послуги, але й профільні послуги за наявності необхідного обладнання.

МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи

Одразу треба підкреслити, що у МОЗ розраховують на американську модель сімейного лікаря, який одночасно для більшості випадків виступає офтальмологом, хірургом, травматологом, тощо.

«Сімейні лікарі з додатковою спеціалізацією будуть користуватися додатковим попитом з боку пацієнтів з відповідними хронічними захворюваннями. Особливо це стосується кардіологів, пульмоногів, гастроентерологів», — повідомляє офіційний сайт МОЗу.

Таким чином вже можна відповісти на таке важке питання, як скорочення кількості лікарів. Так, воно відбудеться, але за рівнем конкуренції.

Польща відміняє додаткову атестацію для українських медиків або «нас нікому буде лікувати»!

Через те, що більшість послуг зможе надавати сімейний лікар, відпаде необхідність у ряді кваліфікованих спеціалістів. Але й сімейні лікарі можуть зостатися за бортом, якщо професійні хірурги перейдуть на первинну ланку та працюватимуть за майбутньою моделлю системи охорони здоров’я від МОЗ.

Наказ МОЗ № 1422 з переліком затверджених джерел міжнародніх протоколів

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook