Новини

МОЗ розпочне перший етап запуску «Безкоштовної діагностики» в Україні вже в липні

Врач_Медпросвіта

Запуск проекту планують розділити на декілька етапів. Перший етап передбачає лише підготовчу роботу на рівні медзакладів – саме цей етап запустять в липні цього року.

Підготовчий етап програми “Безкоштовна діагностика” включає підготовку консультативно-діагностичних центрів та поліклінік у лікарнях до переходу на новий принцип фінансування — «гроші йдуть за пацієнтом».

Адміністрування такої програми по всій країні передбачає великий обсяг попередньої підготовки як з боку самих медзакладів, так і з боку МОЗ України та НСЗУ. Йдеться  про забезпечення автономізації, комп’ютеризації, наявності належного обладнання, відповідно до сформованих вимог, рівний доступ до послуг по всій Україні тощо.

Зі сторони МОЗ та НСЗУ триває робота над усіма аспектами програми «Безкоштовна діагностика»: консультації з лікарями-спеціалістами, робота над новим додатковим функціоналом електронної системи eHealth, аналіз великих обсягу даних, що збираються з регіонів.

Програма «Безкоштовна діагностика» — це один з підготовчих етапів розробки першої Програми медичних гарантій, з якої у 2020 році розпочнуться зміни у оплаті медичних послуг на всіх рівнях медичної допомоги: первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної та реабілітаційної допомоги. Програма медичних гарантій буде ухвалена Верховною Радою разом з Державним бюджетом.

Зазначимо, що проект «Безкоштовна діагностика» входить в гарантований пакет медичних послуг, за яким пацієнти можуть безоплатно зробити аналізи та діагностику за направленням сімейного лікаря. Окремо у МОЗ вже повідомили, що МРТ не буде включено в проект «Безкоштовна діагностика».

МРТ не входить до програми «Безкоштовна діагностика», а сімейних лікарів взагалі відучать призначати МРТ пацієнтам

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook