Новини

МОЗ розпочинає співпрацю з Іспанією у сфері трансплантології

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зустрівся з послом Іспанії в Україні Сільвією Хосефіною Кортес Мартін.

Сторони домовилися про можливість стажування українських фахівців у провідних трансплантологічних центрах Іспанії.

“Україна потребує змін в організації системи надання послуг з трансплантації органів, у тому числі розбудови кадрового потенціалу та максимально ефективного залучення та використання фінансових ресурсів. Ключовим аспектом розвитку сфери трансплантації є збільшення кількості профільних медичних спеціалістів. Тому ми звертаємось до країн з тривалим та успішним досвідом розвитку сфери трансплантації з проханням допомогти в організації навчання українських лікарів та середнього медичного персоналу”, — зазначив Максим Степанов.

МОЗ оновило національний протокол надання медичної допомоги при COVID-19

Очільник МОЗ підкреслив, що розвиток трансплантації є надзвичайно важливим для України, адже щодня приблизно 9 українців помирає через неможливість здійснити трансплантацію на Батьківщині. Насамперед це пов’язано з відсутністю системного підходу до посмертного донорства.

За словами Максима Степанова, з 2020 року в Україні активно розвивається сфера трансплантації. Потребу в таких операціях МОЗ оцінює приблизно в 5 тисяч операцій на рік.
На жаль, в Україні поки що недостатня кількість фахівців з необхідним досвідом проведення операцій з трансплантації органів.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook