Новини

МОЗ рекомендує купувати ліки для онкохворих від Grown Agents

Державний експертний центр МОЗ України готує повну інформацію щодо запропонованого переліку препаратів, включно з інформацією про їхню реєстрацію в Україні та використання цих препаратів в інших країнах

Міністерство охорони здоров`я провело чергову зустріч з лікарською, експертною та пацієнтською спільнотою для обговорення остаточного рішення про закупівлю ліків для онкохворих пацієнтів.

Заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець нагадав, що усім учасникам наради минулого разу був наданий повний перелік опису препаратів з 66 позицій, які потенційно можуть бути закуплені Crown Agents. Інформація включала міжнародну непатентовану назву, одиницю виміру, дозування, розмір упаковки, торгову назву, запропоновану до закупівлі, виробника і країну походження.

«Громадськості та пацієнтським організаціям було запропоновано надати аргументовані висновки щодо можливості, або неможливості використання цих препаратів в Україні, — зазначив Ігор Перегінець. – Втім, ми отримали позицію лише від Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфопрофівлеративними захворюваннями».

Ця організація зазначила, що деякі препарати досі не використовувалися в Україні, тому їхня закупівля є ризикованою. Зауважу, що Державний експертний центр МОЗ України готує повну інформацію щодо запропонованого переліку препаратів, включно з інформацією про їхню реєстрацію в Україні та використання цих препаратів в інших країнах», -додав заступник Міністра.

Після тривалих обговорень учасниками дискусії було ухвалено рішення про затвердження для закупівлі переліку лікарських засобів, запропонованих міжнародною організацією Crown Agents, окрім позицій, які потребують більше часу для додаткового вивчення. Це стосується таких препаратів: блеоміцин, гемцитабін, дакарбазин, доцеткасел, етопозид, іринотекан, оксаліплатин, паклітаксел, флуороурацил, вінкрістин та цмтарабін. По цих препаратах МОЗ, спільно з Державним експертним центром та Crown Agents, проведе додаткове дослідження щодо їхнього використання на території України, результати якого будуть оприлюднені.

Виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Ольга Стефанишина під час виступу зазначила: «Препарати для лікування потрібні якомога швидше, водночас зараз відбувається гальмування програми закупівлі ліків для онкохворих. Ми наполягаємо на терміновому відновлені роботи для забезпечення ліками хворих».

Схожу позицію висловила і директор Національного інституту раку Олена Колесник: «Більшість з перелічених препаратів представлені відомими, перевіреними виробниками, тому терміново потрібно проводити закупівлі, я не бачу жодних корупційних дій. Препарати, які викликають сумнів, можна зараз не розглядати, а чекати по них висновків ДЕЦ, адже вони зареєстровані в Україні».

Щодо термінів поставок ліків в Україну старший консультант агентства з питань закупівель Crown Agents Крістін Джексон зазначила, що пропозиції, які агентство отримувало від постачальників, були найрізноманітнішими.

«Деякі виробники пропонували забрати препарати зі складу вже найближчим часом, по іншим препаратам термін виробництва та поставки займає до 6 місяців. Поставка препаратів, які знаходяться на складах в Європі, включно з усіма процедурами, може бути здійснена за 10-15 днів», — уточнила вона.

Довідка. МОЗ України розробило номенклатуру для закупівель, сформовану за міжнародною непатентованною назвою – хімічна назва лікарського засобу не має ніякого відношення до виробника, або конкретного бренду. Перелік номенклатури був затверджений відповідною постановою Кабінету Міністрів України, а згодом переданий визначеній Урядом міжнародній організації Crown Agents.

Агентство, в свою чергу, за усталеними процедурами обрало для можливої закупівлі перелік лікарських засобів, зареєстрованих в Україні, та передало його МОЗ України на погодження. Оскільки деякі із запропонованих препаратів викликали збурення в суспільстві, МОЗ проводить публічні консультації з усіма зацікавленими сторонами для визначення оптимального рішення.

Читайте також: Квіташвілі: В Україні треба поліпшити доступ до знеболювальних

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook