Вибір редакції Є думка

МОЗ рекомендує… або навіщо читати статтю, коли досить назви?

Я вже неодноразово для себе відзначала, що деяким читачам взагалі не важливо, про що написано в статті. А навіщо напружуватись? Досить і назви, щоб підняти галас про «зраду», «всі дурні» або «я — найрозумніший».

Справедливості заради зазначимо, що читачі Медпросвіти – то особлива аудиторія. Лікарі — люди досвідчені та інтелігентні, і з ними приємно спілкуватись. Ну, здебільшого приємно. Бо і до нас інколи залітають «зрадофіли» і «урапереможці».

А от що до загально-політичних видань, то там народ взагалі «не напрягається». Ані автори, ані коментатори. Це ж частенько стосується і політичних діячів.

Пересмикування фактів – то взагалі улюблена тема. То є загальним явищем, але зараз я про конкретне – про рекомендацію МОЗ лікарям дивитись серіали «Доктор Хаус» та ін.

Нагадаємо, що, як раніше розповідала Медпросвіта, на сторінці МОЗ України в мережі Facebook лікарям порекомендували черпати знання спеціалізованої англійської, переглядаючи серіали про медиків.

«Герої медичних серіалів вживають не лише популярні розмовні фрази, а і користуються медичною термінологією, ведуть діалоги з пацієнтами тощо. Поступово ви запам’ятаєте багато нових слів та фраз, а також навчитеся швидко орієнтуватися про що йдеться із контексту», — йдеться в повідомленні від імені Міністерства охорони здоров’я на сторінці в Facebook.

Нічого такого: гарні серіали, гарні актори, гарна англійська. Та і новина від МОЗ не кримінальна. Основний посил поста — «дивіться серіали для вдосконалення медичної англійської».

Але в новинах це вже озвучено трошки інакше. Наприклад, так: «У Супрун порекомендували вчитись медицині по серіалам» і таке інше.

Знов-таки, кримінал лише в назвах, бо в самих статтях, якщо їх прочитати, пишуть саме те, що і хотіли донести до лікарів у МОЗ, – вивчайте англійську. Але хто ж читає статті!

Безумовно, на заклики МОЗ відреагували і соцмережі. Користувачі вже питаються, де отримати диплом лікаря, якщо передивився всі сезони «Доктора Хауса».

Варто зазначити, що відчуття гумору в наших громадян завжди було на місці. І потішатись над політиками і владою – то святе. Наприклад, той самий голова Закарпатської ОГА Г. Москаль відреагував, як і завжди, дуже емоційно.

«А що – класна ідея! Складає хтось іспит із ендокринології й переказує 12-й епізод третього сезону «Доктора Хауса». Після закінчення вузу такий медик пропише хворому від тиску третю серію «Швидкої допомоги». Для підняття життєвого тонусу будуть давати флешку з «Медсестрою Джеккі», а особливо важким хворим скинуть посилання на серіал «Реанімація», — написав Г. Москаль на своїй сторінці в ФБ.


Але то ще не все, відреагували й інші. Наприклад, відомий політолог С. Биков упевнений, що Супрун не винна в закликах навчатись по серіалах. А винні в усьому непрофесійні піарщики МОЗу.

«Друзья из МОЗ, в PR-департамент нужно брать не только креативщиков, но и людей, которые хоть курсы первой медпомощи проходили. Ну так, чтобы полную ересь не нести в массы», — написав С. Биков. І таких коментарів – море.

Сміх-сміхом, але пересмикувати факти – не комільфо. Шановні, давайте підтримувати фльор інтелігентності і все ж-таки читати статті, а не лише назви.

А що до співробітників МОЗ, то слід зрозуміти, що будь-які публічні заяви одразу стають приводом для обговорення, при чому – не завжди дружнього. Мабуть, потрібно бути більш обережними з наданням рекомендацій, що не лише в політиків, але й у лікарів викликають запитання.

Ваш редактор

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария