Новини

МОЗ реалізує новий електронний проект з контролю інфекційних захворювань

МОЗ розпочало новий унікальний проект по введенню в Україні Електронної інтегрованої інформаційної системи спостереження за інфекційними захворюваннями (ЕЛІССЗ).

Яка функція та особливості даної системи?

Перш за все цей метод направлений на виявлення та контроль у режимі реального часу за виникненням захворювань інфекційної природи. Також це дозволить контролювати та ухвалювати управлінські рішення для профілактики захворювань людини і тварин у межах концепції «Єдиний світ – єдине здоров’я».

 «Система дозволить оперативно виявляти спалахи інфекційних захворювань та реагувати на них у режимі реального часу. Процес впровадження такої електронної системи тривалий та кропіткий, тому вимагає об’єднання зусиль, взаємного розуміння та підтримки на рівні усіх регіонів. Програмний продукт після введення e-health зможе повністю інтегруватися у загальну електронну систему охорони здоров’я», – зазначила Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

На даний момент очікується детальний звіт від обласних та районних лабораторних центрів МОЗ України та департаментів охорони здоров’я ОДА, щоб зрозуміти яку кількість підготувати та в яких місцях розташувати нове оснащення, щоб програма розпочала свою роботу.

«Вже напрацьований перелік інфекційних захворювань, що будуть охоплені мережею системи. На опрацюванні – перелік звітних форм, які формуватиме система, для подальшої можливості відмовитись від численних паперових звітів», – розповіла Наталія Півень, в.о. начальника управління громадського здоров’я МОЗ України.

ЕЛІССЗ планують ввести по всій території України, але спершу вирішується питання над створенням для неї системи захисту інформації.

Що очікує МОЗ від цієї новинки?

В першу чергу це створення більш ефективної та сучасної державної системи спостереження за захворюваннями, що в свою чергу повинно покращити роботу в системі по управлінню ризиками стосовно здоров’я громадян України, та створення на базі отриманих даних ефективних методів профілактики інфекційних захворювань.

Слід звернути увагу на основні модулі, які охоплює нова система. Дані приведені в таблиці:

1Розслідування випадків захворювань людини та тварин
2Спостереження за переносниками захворювань
3Базовий синдромний нагляд
4Лабораторний модуль
5Модуль нагляду за спалахами
6Адміністративний модуль і модуль аналізу
7Візуалізації та звітності (АВЗ), який включає геоінформаційну систему (ГІС).

Тож, яким чином працює ЕЛІССЗ?

Система контролює та аналізую всі данні, які до неї надходять стосовно виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань, та надає комплексну картину всієї ситуації.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції