Під час наради, учасники зосередились на пріоритетних напрямках зовнішньої політики в умовах війни.
Один із ключових пріоритетів, на якому акцентував Президент Володимир Зеленський у своєму виступі, — активна реалізація двосторонніх безпекових угод, укладених між Україною та іншими державами відповідно до Спільної декларації країн «Групи семи» від 12 липня 2023 року. Наразі Україна підписала вже 28 безпекових угод. Йдеться про стратегічне партнерство, спрямоване на підвищення стійкості та спроможностей України в умовах російської агресії у різних сферах, зокрема й в охороні здоров’я. Відповідно, Міністерство охорони здоров’я активно працює над підписанням двосторонніх угод у сфері охорони здоров’я на виконання вже укладених безпекових домовленостей.
“Станом на сьогодні МОЗ уже уклало 11 угод у сфері охорони здоров’я на виконання підписаних безпекових — з Латвією, Швецією, Фінляндією, Литвою, Данією, Іспанією, Бельгією, Естонією, Францією, Норвегією та Італією. Ці документи спрямовані на зміцнення української медичної системи, посилення її стійкості та здатності швидко реагувати на виклики. Дякую дипломатам і командам наших посольств за підтримку та системну роботу. Продовжимо активно працювати над цим важливим напрямом” — зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
До партнерства долучилися 37 українських та 45 іноземних медзакладів. Серед закладів охорони здоров’я, які стали партнерами, багатопрофільні (зокрема університетські) лікарні, дитячі лікарні, спеціалізовані онкологічні та психіатричні заклади, медичні університети з Австрії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Іспанії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Північної Македонії, Великої Британії, Польщі, Франції, Чехії. 37 українські та 45 закордонних медзакладів беруть активну участь у партнерстві. Українські заклади знаходяться у 15 областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Полтавській, Чернігівській, Волинській областях та м. Києві.
Окремо обговорили незмінність євроінтеграційного курсу України. Євроінтеграція – це шлях до сучасної медицини, нових можливостей для бізнесу та якісних послуг для громадян. МОЗ системно впроваджує ініціативи, що сприяють інтеграції у єдиний європейський медичний простір. Наразі виконання Угоди про асоціацію з ЄС у медичній сфері становить рекордні 88%.
Віктор Ляшко подякував українським дипломатам за системну співпрацю, підтримку медичних ініціатив і внесок у трансформацію системи охорони здоров’я України.
Комментировать