Новини

МОЗ провів відкриту зустріч з представниками фармацевтичного ринку щодо проведення закупівель через ПРООН

МОЗ разом з ПРООН зустрілися з представниками фармацевтичного ринку для того, щоб представити процес проведення закупівель через Програму розвитку ООН та обговорити всі запитання, які турбують міжнародних та локальних виробників: строків, оплати, кваліфікаційних вимог тощо.

Ігор Перегінець, заступник Міністра охорони здоров’я зазначив, що МОЗ вже перечислив ПРООН кошти на закупівлю лікарських засобів та засобів медичного призначення по 7 програмах на суму 620,070,700 грн, і очікує, що тендери будуть оголошені найближчим часом. «Основний принцип, яким керується МОЗ сьогодні – це забезпечення якісними ліками більшої кількості пацієнтів при обмеженому бюджеті. І ми дуже розраховуємо, що ПРООН зможе допомогти Україні в цьому».

У свою чергу Янтомас Хімстра наголосив, що ПРООН при проведенні закупівель керується такими принципами як прозорість, відкритість та чесна конкуренція. І ці принципи будуть однаковими для усіх, у тому числі для українських виробників, під час проведення тендерів для закупівлі ліків для України. Також пан Хімстра зазначив: «Питання прекваліфікації ВООЗ, яке є актуальним для двох програм з семи, не є обмеженням, а навпаки, це є можливістю для виробників стати частиною міжнародного ринку. Але розуміючи терміновість та cкладну ситуацію з ліками в Україні, ми зараз працюємо над вирішенням цієї ситуації і будемо готові представити наше рішення найближчим часом».

Також під час зустрічі Ірина Малих, керівник відділу закупівель ПРООН в Україні презентувала основні вимоги та технічні моменти проведення закупівель, якими керується ПРООН.

Комментировать

Нажмите для комментария