Новини

МОЗ представив довготривалу національну кампанію для запобігання неінфекційним захворюванням

міністерство охорони здоров'я МедПросвіта

Прес-служба МОЗ Україна повідомила про офіційне затвердження Національного плану заходів щодо неінфекційних захворювань в Україні – менше алкоголю, тютюну, солі та боротьба з ожирінням.

Презентація Національного плану відбулась на конференції, в якій також прийняли участь представники Світового банку, ВООЗ, західні медичні експерти та українські лікарі і вчителі.

Реалізація всіх заходів на за планом до 2030 року дозволить:

  • до 2030 року на третину зменшити передчасну смертність від неінфекційних захворювань: серцево-судинних хвороб, раку, діабету та хронічних респіраторних захворювань та інших;
  • щонайменше на 10% зменшити зловживання алкоголем;
  • на 10%  зменшити поширеність низької фізичної активності;
  • скоротити на 30% споживання солі;
  • знизити до показника 18,5% поширеність споживання тютюнових виробів населенням у віці понад 15 років;
  • зупинити зростання захворюваності на ожиріння та діабет;
  • на 25% знизити смертність від ДТП.

Необхідно зазначити, що розробка та реалізація цього плану є одним з основних пунктів Угоди про Асоціацію України та ЄС.

Крім того, МОЗ України разом партнерами, включаючи ВООЗ та неурядові організації, розробили законопроекти щодо контролю над тютюном, рекомендації зі здорового харчування та проект закону про заборону промислових жирів і транс жирів. Своєчасне затвердження та впровадження цих законодавчих ініціатив в Україні забезпечить прогрес країни у досягненні Цілей Сталого Розвитку шляхом впровадження Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, трансформації системи психічного здоров’я та інших заходів.

Сопутствующие заболевания других органов при НАЖБП (неалкогольная жировая болезнь печени)

“ВООЗ підтримує країни у реалізації планів і стратегій у сфері охорони здоров’я для досягнення Цілей Сталого Розвитку. Потрібно вживати більше заходів для зменшення передчасної смертності від неінфекційних захворювань на одну третину до 2030 року, – зазначила д-р Бенте Міккельсен, Директор Відділу боротьби з НІЗ та сприяння здоров’ю упродовж усіх періодів життя Європейського регіонального бюро ВООЗ. – Для досягнення цієї мети ми повинні переконатися, що ми діємо згідно з доказовими рекомендаціями, застосовуємо найкращі практики профілактики та лікування, і кожна людина може приймати інформоване рішення стосовно своїх звичок та способу життя», – додала доктор Міккельсен.

Більше ніяких електрофорезів та глини – МОЗ заявляє про перехід до доказових методів реабілітації

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook