Новини

МОЗ представило законопроєкт про самоврядування у сфері охорони здоров’я на громадське обговорення

МОЗ представило законопроєкт про самоврядування у сфері охорони здоров’я

Самоврядування як ефективна система організації медичних та фармацевтичних працівників сприятиме професійному росту та правовому і соціальному захисту медиків, а також задоволенню їхніх соціальних, економічних та інших інтересів.

«Сьогодні питання самоврядування у сфері охорони здоров’я є надзвичайно важливим. Адже за нього кожен медичний та фармацевтичний працівник матиме право на те, аби питання його діяльності та інтересів вирішувалось безпосередньо представником медичної спільноти. Також важливим є те, що у разі прийняття законопроєкту ми надамо медичній та фармацевтичній спільноті можливість самоконтролю. Якщо якийсь лікар порушить чи відхилиться від норм та стандартів надання медичної допомоги, або використовуватиме у своїй практиці антинаукові методи, то спільнота може надати оцінку його роботі та розв’язати це питання самостійно. Під час розробці законопроєкту ми спирались на кращий світовий досвід та європейські практики. Адже сьогодні Україна перебуває на євроінтеграційному шляху та утвердженні європейських цінностей і стандартів», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також очільник МОЗ додав, що головною метою розробленого проєкту Закону України «Про самоврядування в сфері охорони здоров’я в Україні» є впровадження нової моделі самоврядування, яка передбачає саморегулювання медичної та фармацевтичної діяльності та делегування певних функцій і повноважень медикам.

Зазначимо, що в країнах Європи лікарські об’єднання вже пройшли певні етапи становлення та зараз є форпостом лікарського професійного самоврядування.

Модель лікарського самоврядування в Україні розроблена з урахуванням світового досвіду таких країн, як Польща, Чехія, Німеччина, Румунія та інших. У цих країнах питання лікарського самоврядування врегульовано на законодавчому рівні спеціальним законом. Основними організаційними одиницями є палати. Саме вони надають дозвіл лікарям-практикам на здійснення лікарської діяльності та оприлюднюють списки лікарів у відкритому доступі. Також саме вони опікуються безперервним професійним розвитком лікарів.

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило законопроєкт «Про самоврядування у сфері охорони здоров’я» для громадського обговорення. Цей проєкт передбачає створення п’яти палат медичних професій, зокрема:

  • Палата лікарів сімейної медицини.
  • Палата лікарів-спеціалістів.
  • Палата стоматологів.
  • Палата сестер медичних/братів медичних.
  • Палата фармацевтів.

Обирати керівництво палат та їхніх органів (Вища рада палати, Вища наукова рада палати, Етична комісія та Ревізійна комісія) пропонується на загальних зборах членів палат, в яких зможе взяти участь кожен член палати.

Крім того, проєкт передбачає створення реєстрів представників медичних та фармацевтичних професій та впровадження свідоцтва про право на здійснення діяльності у сфері охорони здоров’я.

Тож запровадження лікарського самоврядування є важливою складовою ефективної та стійкої системи охорони здоров’я України, спрямованої на забезпечення професійних прав і професійної відповідальності лікарів, створення умов для належної лікарської практики та захисту прав пацієнтів на безпечну і високоякісну медичну допомогу.

Комментировать

Нажмите для комментария