Новини

МОЗ повідомило, що на обліку в Україні перебуває 35 тисяч хворих на туберкульоз

туберкульоз_Медпросвіта

Міністерство охорони здоров’я вважає, що довготривале лікування хворих на туберкульоз у стаціонарі не ефективне з точки зору лікувального процесу.

Загальна кількість українців із туберкульозом, які перебувають на обліку, становить 34 966. З них 8000 мають лікарсько-стійкий туберкульоз. Щорічно для них закуповуються ліки за кошти державного бюджету. Окрім того, вони мають доступ до послуг соціального супроводу пацієнтів, повідомляє ІА УНІАН.

«Підхід до лікування пацієнтів в Україні має змінитися, бо довготривале перебування в стаціонарі сьогодні не вважається ефективним з точки зору лікувального процесу», — зазначили в Міністерстві охорони здоров’я.

«В Україні середня тривалість госпіталізації пацієнтів з чутливим туберкульозом становить 1,5 місяці, зі стійким до протитуберкульозних препаратів — 5 місяців. У США середня тривалість перебування хворого на чутливий туберкульоз у стаціонарі складає 15 днів», — наголошує МОЗ.

Безработица, алкоголь, отсутствие вакцинации: туберкулез в украинских селах

Зміни в наданні медичної допомоги хворим на туберкульоз у МОЗ пояснюють практикою європейських країн. У першу чергу, стаціонарне лікування, за словами експертів міністерства, несе ризик виникнення мультирезистентності. До того ж, самі пацієнти бажають скоріше повернутися до нормального життя.

В селах туберкулез совсем не лечится!

«Ані пацієнт, ані держава в цих країнах не зацікавлені в тривалій госпіталізації. Натомість амбулаторна модель знижує ризики перехресного інфікування. Пацієнти не випадають із соціального життя, продовжують роботу, не ізольовані від близьких», — вважають у МОЗ.

 

За даними УНІАН.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook