Новини

МОЗ посилює підготовку лікувальної мережі у зв’язку із ситуацією із грипом в Україні

В МОЗ під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського відбулася селекторна нарада з регіональними структурними підрозділами охорони здоров’я з питань готовності лікувально-профілактичних закладів та медичних працівників до прийому та лікування пацієнтів у зв’язку з підвищенням рівня захворюваності та смертності від грипу в Україні. До обговорення як у центральній студій, так і у регіонах, були залучені представники санітарно-епідеміологічної служби, лікарі-клініцисти.

Було заслухано аналіз епідемічної ситуації в цілому, а також з регіонів, де відзначається найбільший відсоток захворілих та померлих від грипу, наголошено на стандартах діагностики та лікування грипу, якими мають послуговуватися медичні працівники, окреслено тактику роботи сімейних лікарів при веденні пацієнтів із грипом.

Віктор Шафранський наголосив на необхідності посилення заходів, які унеможливлювали б розповсюдження захворювання – в першу чергу це збільшення бригад екстреної медичної допомоги та резерву ліжок, дооснащення лабораторій, медикаментозне забезпечення, впровадження за необхідності обмежувальних заходів. Також, за його словами, має бути посилена інформаційно-просвітницька робота серед населення.

В.Шафранський підкреслив, що МОЗ зі свого боку використовує усі можливості для допомоги у забезпеченні лікувальної та аптечної мережі в областях необхідними противірусними препаратами – через залучення гуманітарної допомоги, соціально відповідальний бізнес тощо. Таку саму роботу він закликав проводити і на місцевому рівні.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook