Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи «Рейтинг» за жовтень 2018 року, 76,6% опитуваних задоволені лікарем, з яким вони підписали декларацію.
У прес-службі МОЗ повідомляють, що на кінець року понад 23 мільйони українців вже підписали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Керівництво відомства задоволено результатами реформи первинної ланки і зазначають, що кількість підписаних декларацій є значно вищою прогнозованої вітчизняними та міжнародними експертами на початку реформи первинної ланки у квітні 2018 року.
«Цього року українські пацієнти і лікарі отримали чіткий список послуг первинної медичної допомоги, який для кожного пацієнта є безоплатним. Сімейний лікар, терапевт чи педіатр діагностує захворювання, призначає лікування та виписує рецепти, за якими у тому числі можна отримати препарати за програмою «Доступні ліки», виписує лікарняні, видає довідки. Також лікарі первинки мають у своєму арсеналі 8 базових лабораторних та інструментальних досліджень», — йдеться в повідомленні прес-служби МОЗ України.
Наказ МОЗ № 1422 з переліком затверджених джерел міжнародніх протоколів
В той же час у 2019 році МОЗ не планує вносити зміни в гарантований пакет медичних послуг, ані в позитивну, ані в негативну сторону. При цьому затверджено на рівні Кабінету міністрів план запуску програми «Безкоштовна діагностика», за якою пацієнти гарантовано зможуть безоплатно пройти УЗД, ехокардіографію серця, декілька видів рентгенів та інше.
Зробити це можна буде в будь-якому медичному закладі первинної ланки, яка має офіційний договір на постачання медичних послуг населенню з НСЗУ та при умові, що пацієнт має направлення від сімейного лікаря, терапевта чи педіатра з яким він підписав декларацію.
МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи
Комментировать