Новини

МОЗ Польщі не допустить закидів про непрофесіоналізм українських медиків, які працюють у Польщі

флаг польши_медпросвита

МОЗ Польщі швидко відреагувало на ксенофобські закиди віце-маршалка Сейму Польщі Станіслава Тишки, який звинуватив медпрацівників з України у підвищенні смертності у мед закладах Польщі.

«МОЗ Польщі не знає жодного випадку смерті пацієнта в результаті медичних помилок української медсестри або відсутності у неї професіоналізму», — йдеться в повідомленні.

«Польські лікарні не наймають медсестер з України нижчої кваліфікації, ніж потрібно. Медсестри з-за кордону, які нині працюють в польських закладах охорони здоров’я, мають право на роботу, що означає наявність необхідної кваліфікації для опіки – на одному рівні з польським медичним персоналом», — пояснили в міністерстві.

Окремо на подібні закиди зі сторони польських депутатів відреагувало Посольство України, яке наразі очікує вибачень від Тишки. Його заяву називають «ксенофобською і примітивною спробою перекласти вину на іноземців».

Польща планує спростити умови працевлаштування для українських медиків

Але, за словами радника-посланника посольства України в Польщі Василя Зварича, Тишка взагалі кудись зник, не відповідає на запити посольства та переховується від польських ЗМІ, які вже декілька днів намагаються зв’язатися з ним. Окремо десь у соцмережах чи інших ресурсах Тишка вибачення за свої пусті звинувачення по відношенню до українських медсестер та лікарів не публікував.

Необхідно зазначити, що Станіслав Тишка відноситься до політичної партії «Кукіз’15», яка часто виправдовує погіршення ситуації в країні та свою бездіяльність напливом іноземців (особливо це стосується українців) та проблемами з міжнародними партнерами.

Богомолець: Українській лікар отримує зарплатню в 10 раз меншу, ніж польський, в 45 разів менше за німецького та майже в 100 разів менше за американського

Комментировать

Нажмите для комментария