Новини

МОЗ: Початок епідемії грипу очікується у другій половині листопада, пік захворювань у грудні

грипп_лекарства_лечение_медпросвіта

Згідно з прогнозами Центру громадського здоров’я МОЗ, українці почнуть масово хворіти на грип та ГРВІ вже в листопаді, а пік захворювань очікується в грудні.

Нагадуємо, що у ВООЗ повідомили про три штами грипу, які циркулюватимуть в Україні в епідемічному сезоні 2018-2019 років. Мова йде про вірус, подібний A / Michigan / 45/2015 (H1N1) pdm09; вірус, подібний A / Singapore / INFIMH-16-0019 / 2016 (H3N2); вірус, подібний B / Colorado / 06/2017.

Грип в Україні ВООЗ повідомили які штами грипу йдуть до України

При цьому у ВООЗ рекомендують приділити особливу увагу вірусу типу А, який більш агресивно атакує організм хворого і може швидко призвести до летальних наслідків. Вберегтись від ускладнень може допомогти вакцинація та своєчасна медична допомога.

Окремо необхідно зазначити, що за повідомленням Центру громадського здоров’я тільки за другу неділю жовтня по всій Україні зареєстровано понад 143 тисячі випадків захворювань на грип чи ГРВІ. В той же час не отримано лабораторного підтвердження циркуляції вірусів грипу серед населення.

Наразі в аптечних мережах України вже доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксигрип Тетра» французького виробництва  та «ДжіСі Флю» південнокорейського виробництва. Вартість дози вакцини коливатиметься від 200 до 300 гривень.

Комментировать

Нажмите для комментария