Новини

МОЗ планує зняти мораторій на планові перевірки медичних закладів

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

Рішення зняти мораторій на перевірки пов’язано з тим, що мораторій діє 4 роки поспіль. При цьому у МОЗ запевняють, що ця заборона заважає контролювати якість надання медичних послуг.

Окремо у відомстві підкреслюють, що планові перевірки необхідні для того, щоб не тільки розпочати перевірку виконання вимог медзакладом, за якими була видана ліцензія, а ще й щоб отримати можливість виконувати позапланові перевірки.

Також у МОЗ переконують, що саме позапланові перевірки дозволяють виявити невідповідності та порушення. Тим більш, що за останній час різко зростає кількість звернень громадян щодо порушень.

«У 2017 році до нас звернулися зі скаргами майже 9 тисяч громадян через неналежне надання медичної допомоги, неправомірні дії медпрацівників, через смерть пацієнтів та грубе ставлення до них або до родичів. При чому кількість громадян, які надсилають нам скарги, зростає – у 2016 році ми отримали близько 5,5 тисяч звернень», – наголосила Уляна Супрун.

Кір в Укравїні: За минулий тиждень зафіксовано 735 випадків захворювання

Одразу треба зазначити, що наразі у медзакладах первинної медичної ланки триває перехід до нової форми власності – неприбуткові комунальній підприємства. Є вірогідність, що позапланові перевірки, які планують організувати у МОЗ, будуть направлені на пришвидшення процесу автономізації медзакладів. Адже вже з наступного року всі медичні установи первинки мають підписати договір з НСЗУ та приєднатись до нової системи фінансування з державного бюджету.

Супрун: Врачи не должны заставлять пациентов лечиться

Комментировать

Нажмите для комментария