Новини

МОЗ планує змінити перелік медичних протипоказань для керування авто

МОЗ_Медпросвіта

В Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що перелік невдовзі буде переглянуто, і частину протипоказань з нього викреслять.

МОЗ України доручило керівнику ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України» Максиму Циганку підготувати спрощений перелік медичних протипоказань відповідно до Додатку ІІІ Директиви 2006/126/ЄС.

Повідомляється, що в оновленому переліку медичних протипоказань залишаться лише ті захворювання, які безпосередньо впливають на безпеку дорожнього руху. Наразі вже є перелік, який перебуває на громадському обговоренні, але він ще не є остаточним. Після того, як будуть внесені всі рекомендації, МОЗ України ухвалить відповідний наказ.

МОЗ змінює комплектацію автомобільних аптечок за Євростандартами

Ініціативу Міністерства охорони здоров’я вже оцінили в асоціації авто імпортерів. Голова цієї організації Олег Назаренко висловлює підтримку діям МОЗ та зазначає, що асоціація також надасть від себе ряд рекомендацій до відповідного проекту Наказу.

«Нагадаю, що автомобілісти як раз і звернули увагу МОЗ на необхідність привести проект Наказу у відповідність до Додатку 3 Директиви 2006/126/ЄС (бо в Директиві ЄС немає таких протипоказань, як грижі, свищі, геморой, хворі нирки і так далі). І як раз автомобілісти звернули увагу МОЗ на неможливість прийняття проекту Наказу в опублікованій редакції від 26.02.2018. Автомобілісти України підтримують прийняття спрощеного переліку медичних протипоказань відповідно до Додатку ІІІ Директиви 2006/126/ЄС» — повідомляє Назаренко.

Про затвердження Порядку формування спроможних мереж надавачів первинної медичної допомоги. Проект наказу на обговорення

2 комментария

Нажмите для комментария

  • Особисто для мене це рішення буде не дуже правильне. Оскільки більшість призовників які відкосили неможуть отримати водійське посвідчення на даний момент по стану здоровя. А з прийняттям даного проекту будеидуже великий відсоток.

  • І зараз може бути дуже велика реакція на мою особисту думку)))

    Ми на Facebook