Новини

МОЗ планує закупити більше вакцин для створення буферного запасу

МОЗ_Медпросвіта

В Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що буферний запас вакцин закуплять лише один раз. У майбутньому він просто оновлюватиметься з нових поставок ліків.

«25%-ний буферний запас вакцин закуповується раз. У перший рік роботи нової методики розрахунку потреби в вакцинах буде розрахована загальнонаціональна потреба з урахуванням порушень календаря щеплень і з урахуванням 25%-ного буфера», — повідомили в відомстві.

Оновлення закупленого буферного запасу вакцин необхідне для того, щоб у ліків не закінчувався термін придатності до їх використання. Тобто, насамперед використовуватимуться ті вакцини, термін придатності яких найшвидше добігає кинця, тоді як нові вакцини відправлятимуть у запас.

Україна отримала закуплені в ЮНІСЕФ 220 тисяч доз вакцини проти кору

Таким чином Міністерство охорони здоров’я планує запобігти повторюванню випадків, які мали місце у 2017 році, коли в Україні бракувало сироваток проти ботулізму, та на початку 2018 року, коли керівники деяких областей зверталися до влади сусідніх держав з проханням надати вакцини від кору.

«Збільшення обсягів закупівлі в грошовому вираженні покриватиметься завдяки економії в закупівлях попередніх періодів», — заявляють у Міністерстві.

МОЗ збирається повністю заборонити не вакцинованим дітям відвідувати школи

Тим не менш, є і невдоволені цим рішенням. Деякі експерти обговорюють питання, чи необхідно було зараз створювати буферний запас вакцин, і чи не краще було б направити зекономлені кошти на розширення державних програм лікування, які вже діють, або створення нових.

Зазначимо, що дії МОЗ щодо закупілі ліків для України через міжнародні організації та створення буферного запасу вакцин обумовлені новою методикою розрахунку, яку створено для України за допомогою Всесвітньої організації охорони здоров’я та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

 

Комментировать

Нажмите для комментария