Новини

МОЗ планує за конкурсом набрати членів Експертного комітету з відбору ліків до Нацпереліку

Минздрав_Медпросвита

Сьогодні МОЗ оголосило початок конкурсу на добір членів у Експертний комітет. Призначатиме членів Міністр охорони здоров’я на строк чотири роки.

Після скасування інституту головних спеціалістів, які відбирали ліки до Нацпереліку за своєю спеціалізацію, у МОЗ вирішили передати цю функцію експертним групам, в які будуть обирати за конкурсом. Для цього було створено Експертний комітет, де і будуть працювати цілі групи експертів за направленнями.

Як повідомляють у МОЗ, призначати кожного експерта буде Міністр, а займати посаду у комітеті кандидат буде чотири роки. Також підкреслюють, що відбір буде здійснюватися на засадах рівного доступу кандидатів до участі у конкурсі.

Такі зміни пояснюють тим, що намагаються викорінити корупційні схеми та лобіювання фармацевтичних компаній, які, начебто, через експертів проштовхували свої лікарські засоби, які потім МОЗ має закуповувати за кошти з держбюджету.

Окремо треба підкреслити, що до складу експертних груп у комітеті при МОЗ, можуть бути допущені представники громадських організацій.

Комментировать

Нажмите для комментария