Новини

МОЗ планує відмінити посаду Головлікаря

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

В МОЗ планують відмінити посаду головлікаря і ввести 2 нові посади: директор та медичний директор. Про це йдеться в повідомленні МОЗ.

Щоб ввести нові посади МОЗ України пропонує для громадського обговорення проект змін до довідника медичних професій. Згідно з ПРОЕКТОМ НАКАЗУ, керівник закладу охорони здоров’я — директор чи генеральний директор — виконуватиме виключно управлінські функції та займатиметься адміністративною роботою, а усі медичні функції керівника виконуватиме медичний директор.

Як говориться в повідомленні МОЗ, наразі усі функції — і адміністративні, і медичні — в українських медзакладах виконує головний лікар. Це величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконує два фахівця — генеральний директор займається ключовими адміністративними питаннями, а медичний директор курує усі медичні процеси. Такі кадрові рішення вже десятки років ефективно діють у всьому світі, зокрема у багатьох країнах-членах Європейського Союзу. З січня 2019 року такий механізм буде і в Україні.

Підготовлений спільно з міжнародними партнерами проект змін до довідника медичних професій:

  • вводить нову посаду медичного директора;
  • чітко розмежовує функції директора та медичного директора;
  • вводить критерії для керівників закладів охорони здоров’я національного, обласного та районного рівня;
  • визначає освітні вимоги до директора, робота якого не пов’язана з організацією лікувального процесу.
Теги

2 комментария

Нажмите для комментария

  • Насправді це розмежування існує, медичні питання зазвичай вирішує зам по медичній частині, навіщо роздувати штат керівників?

  • Если будут выборные должности в открытом голосовании, мало что изменится от принципов совдепии. Необходимо тайное слепое голосование. А то мы застряли на уровне бездумного написания «карточек»

    Ми на Facebook