Новини

МОЗ планує створити нове закупівельне агентство лікарських засобів. Яким воно буде?

лекарства, пилюли, таблетки, медикаменты_медпросвита

Наразі вже підготовлена нова редакція Концепції реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів.

Перший документ було затверджено розпорядженням КМУ від 23 серпня 2017 року №582-р, за якою в Україні має бути створено нове відомство, яке буде здійснювати централізовану закупівлю лікарських препаратів та медичних виробів за кошти з державного бюджету.

В той же час, як йдеться в офіційному повідомленні МОЗ України наразі за основною концепцією невизначені питання щодо процедури встановлення відповідальності під час підготовки тендерної документації та здійснення публічних закупівель.

Что нам принес еще один год Независимости?

Зараз пропонується надати наступні інструменти та можливості для новоствореної закупівельної організації:

  • уніфікація та забезпечення прозорості під час формування пакета тендерної документації;
  • запровадження спрощеної процедури ввізного контролю якості при імпорті лікарських засобів;
  • забезпечення здійснення державних закупівель шляхом отримання банківських гарантій, закупівлі валюти та зберігання на рахунках Організації коштів в іноземній валюті, у разі потреби здійснення попередньої оплати, інші гнучкі та доцільні економічні інструменти;
  • формування та імплементація нових механізмів та інструментів здійснення ефективних закупівель Організацією, зокрема, шляхом групового контра­ктування, проведення роботи з ринками, прямих переговорів з виробниками або їх уповноваженими представниками, використання міжнародних торгових майданчиків;
  • використання механізмів рамкових угод та інструментів електронних публічних закупівель.

Наказ МОЗ № 1422 з переліком затверджених джерел міжнародніх протоколів

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook