Новини

МОЗ планує щорічно виплачувати лікарям первинки 1,4 тис. грн за кожну дитину до 5 років

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

Щорічна виплата лікарю первинної медичної допомоги за обслуговування дитини до п’яти років може сягати майже 1,4 тис. грн.

Якщо за дорослих у 2018 році передбачено лише 370 гривень на рік, то за дітей можна отримувати значно більше. Таким чином у МОЗ бажають насамперед забезпечити гідним рівнем доходу педіатрів та компенсувати меншу кількість пацієнтів, ніж у терапевта, сімейним лікарям.

Також зареєстрованою в Кабінеті Міністрів постановою передбачено збільшення фінансування за дітей від шести до 17 років (814 грн), за пацієнтів віком від 40 до 64 років (444 грн), за пацієнтів від 65 років (740 грн). Відповідно, за пацієнтів у віці від 18 до 39 років ітиме стандартне фінансування у розмірі 370 гривень на рік.

Окрім того, постановою передбачені окремі випадки, приміром для гірських районів. Планується введення коригувальних тарифів. Наразі коефіцієнт складає 1,25 або 462 грн за пацієнта на рік.

Накази МОЗ за березень 2018

Нагадаємо, що 2 квітня стартувала підписна кампанія «Лікар для кожної родини». Пацієнти обирають для себе лікаря первинної ланки та підписують з ним декларацію. За інформацією в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, вже підписано більше 170 тисяч декларацій.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook