Про відмовідну ініціативу відомства на власній сторінці у мережі Facebook повідомила очільниця МОЗ Зоряна Скалецька та поділилась деякими очікуваннями щодо роботи над ним.
«Законгопроект повинен повністю зламати успадковану радянську організаційну структуру, стратегії і практики системи охорони психічного здоров’я», — пише міністр охорони здоров’я.
Скалецька повідомила, що на зустрічі з представниками посольства Литви в Україні домовилися про «підтримку України в будівництві системи соціалізації осіб з психічними розладами».
Серед пріоритетів міністр назвала активне залучення осіб з психічними та інтелектуальними порушеннями і їх родичів до діалогу в будівництві нової системи.
Скалецька: Законопроект про медичне страхування в Україні покажуть вже у 2020 році
Зазначимо, що минуле керівництво МОЗ також ініціювало ряд змін у напрямку реформування психічного здоров’я. Більше того, вони встигли суттєво змінити роботу медичних установ, де проходять лікування з порушеннями психіки. При цьому, більшість ініціатив команди Супрун були жорстко роскритиковані з боку професійної спільноти.
Нагадаємо, неінфекційні (хронічні) захворювання роблять найбільш вагомий внесок у загальний тягар хвороб. Україна до цього часу не мала загальнонаціональних репрезентативних даних про основні фактори ризику неінфекційних захворювань, що є перешкодою для прийняття науково обґрунтованих рішень для покращення ситуації.
Для отримання об’єктивної інформації про поширення факторів ризику НІЗ та подальшого вироблення підходів до профілактики і боротьби з НІЗ в Україні вперше було проведено національне репрезентативне дослідження STEPS.
STEPS – це підхід, рекомендований ВООЗ для епіднагліду за факторами ризику НІЗ. Дослідження STEPS вивчає поширеність НІЗ та їх факторів ризику, використовуючи стандартизоване анкетування, проведення фізичних та біохімічних вимірювань.
Детальна інформація за посиланням https://phc.org.ua/news/v-ukraini-vivchatimut-poshirenist-faktoriv-riziku-neinfekciynikh-zakhvoryuvan
Комментировать