Новини

МОЗ планує поліпшувати технічну базу лікарень — заступник міністра

Міністерство охорони здоров’я розглядає можливість поліпшення технічної бази лікарень для роботи з eHealth, повідомив заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер під час прес-брифінгу в Києві в п’ятницю.

«Ми плануємо і розглядаємо можливість часткового оновлення технічних засобів, комп’ютерів — ми працюємо над цим», — сказав заступник міністра.

Водночас він зазначив, що лікарю «первинки» для роботи з eHealth достатньо мати смартфон.

Окрім цього, Кучер наголосив, що нині роботу медзакладів забезпечують 59 медичних інформаційних систем (МІС), які необхідно встановити для користування функціоналом електронної системи охорони здоров’я.

МОЗ створило медраду для реформування галузі

«Нині 29 МІС забезпечують роботу «первинки». 30 МІС — на «вторинці», 15 із них співпрацюють з аптечними установами», — зазначив заступник міністра.

За його словами, безпеку системи регулярно перевіряють, а основні дані про пацієнтів, персональні дані, дані про хвороби надійно захищені. «Це закладено на самому початку в архітектурі системи. Ми співпрацюємо з різними партнерами і на постійній основі перевіряємо безпеку центрального компонента eHealth», — пояснив він.

Крім того, Кучер наголосив, що держава має бачити точну інформацію про витрати в реальному часі для подальшого прогнозування.

«Для чого ми це робили, окрім зручності пацієнтів? Державі необхідно мати точну статистичну інформацію про витрати. Звісно, у нас є звіти, які обробляють у міністерстві, але нам важливо мати інформацію в реальному часі, щоб у нас була можливість робити прогнози», — додав Кучер.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook