Новини

МОЗ планує часткову заборону реклами лікарських засобів

лекарства, пилюли, таблетки, медикаменты_медпросвита

Під новий законопроект від МОЗ підпадає, насамперед, реклама цілительства, нетрадиційної медицини і так званих «фуфломіцинів».

За інформацію МОЗ України, ефективність 50% лікарських засобів, якими минулого року користувалися українці, не доведена клінічно. Переважно ці засоби використовуються для симптоматійного лікування або рекомендовані для прийому в комбінації з іншими ліками. Таким чином, через неадекватне лікування прості хвороби часто приводили до ускладнень.

У МОЗ також вважають неприпустимим залучення до рекламних роликів відомих осіб, які грають роль лікарів, та рекламу ліків, які нібито призначені виключно для лікування дітей. Обидва випадки є справжньою маніпуляцією, спрямованою на те, щоб викликати довіру пацієнтів.

«З 10 найпопулярніших препаратів, які найбільше купували українські пацієнти у минулому році, лише 3 – є препаратами, які належать до категорії основних лікарських засобів. Усі інші – симптоматичні та супутні препарати, або ж такі, що не мають достатньої бази ефективності», – вказала Супрун.

Полегшать роботу: Лікарям більше не доведеться займатись лікарняними листами

Новим законопроектом Міністерство охорони здоров’я бажає ввести ряд обмежень. Зокрема в рекламі лікарських засобів має міститись інформація, яка є в інструкції до ліків, аби пацієнт краще розумів, що саме йому пропонують та для чого воно потрібно.

До речі, в якості прикладу можна навести рекламу лікарського засобу «Мезим», слоган якого відомий уже кожному українцю – «Шлунку добре з ним». Реклама навіть не намагається пояснити, що це той самий «Панкреатин» (який коштує в рази менше), і прийом цього препарату ще не дозволяє їсти все підряд у великій кількості.

«Реклама – поганий порадник. Особливо, коли це реклама ліків, а її бачить не фахівець сфери охорони здоров’я, а людина, яка шукає спосіб легкого і миттєвого одужання», – відзначає міністр.

Зазначимо, що в МОЗ уже протягом тривалого часу намагаються зменшити кількість випадків самолікування та мотивують пацієнтів частіше звертатися до лікарів.

Найстрашніші хабарники: НАБУ заявляє, що медицина лідирує у корупції

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook