МОЗ планує проведення трьох раундів імунізації в національному масштабі з використанням оральної полівакцини (ОПВ) для усіх дітей молодших шести років, незалежно від того, чи були вони імунізовані від поліомієліту до цього. У третьому раунді планується імунізувати дітей до 10 років.
Таке рішення створеного в МОЗ Оперативного штабу з питань реагування на спалах поліомієліту в Україні, базоване на рекомендаціях ВООЗ, озвучив сьогодні під час прес-конференції заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець.
«На сьогодні не виявлено нових випадків поліомієліту в Україні, проте ситуація залишається небезпечною. Зважаючи на те, що кількість мутацій вірусу, який було виявлено у дітей у Закарпатській області, показує, що даний вірус міг циркулювати в Україні протягом останніх 2-х років та через низький рівень імунізації від поліомієліту, ми маємо вживати кардинальних і дуже оперативних заходів, щоб протидіяти розповсюдженню захворювання. Підкреслюю, що це уже не рутинна імунізація, це реакція на спалах», — наголосив І. Перегінець.
За його словами, перший раунд буде проводитися поетапно: із Закарпатської області та прилеглих до неї Львівської, Івано-Франківської областей, і протягом двох тижнів має бути охоплено всю Україну. Імунізація має бути спрямована на покриття 95% дітей.
Усі регіональні управління охорони здоров’я отримають вакцину і затверджений план екстреної імунізації з роз’ясненнями, аби мати засоби та повну інформацію для проведення необхідних заходів у боротьбі з поліомієлітом в Україні.
«Вакцина, яка зараз знаходиться на складах ДП «Укрвакцина» МОЗ України, має бути розвезена в регіони вже з наступного тижня. Проте до того часу, поки вона потрапить до медичних закладів, ми нагадуємо – регіони мають ще 60 тис. доз залишків вакцини проти поліомієліту, які можна і потрібно використовувати», — наголосив І. Перегінець
В Україні триває візит Місії Світового банку з підтримки впровадження Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей»
Із 7 по 18 вересня в Україні триває другий візит Місії Світового банку з підтримки впровадження Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».
Команда експертів Банку спільно з фахівцями Міністерства охорони здоров’я, що відповідають за впровадження компонентів Проекту, в рамках візиту відвідають Дніпропетровськ, Запоріжжя, Полтаву та Рівне та проаналізують стан реалізації заходів з імплементації Проекту з боку МОЗ та відібраних областей, проведуть технічні консультації та експертну оцінку для запланованих закупівель в контексті розробки проектів тендерної документації, приведення існуючих політик щодо реєстрації/сертифікації обладнання у відповідність до кращих міжнародних практик, узгодять плани дій з розвитку електронної охорони здоров’я е-Health тощо.
Нагадаємо, на розвиток української медицини Світовий банк надав Україні 215 млн дол. США, які спрямують на розбудову медичної інфраструктури та поліпшення якості медичних послуг із особливим акцентом на первинній та вторинній профілактиці серцево-судинних захворювань та раку, а також підвищення ефективності системи охорони здоров’я. Проект реалізовуватиметься у 8 областях України: Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській, Вінницькій, Волинській, Львівській, Закарпатській і Запорізькій.
Комментировать