Новини

МОЗ підготувало та затвердило переклад Міжнародної класифікації функціонування

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

На сайті МОЗ України в розділі «медичним працівникам» від сьогодні доступно до завантаження МКФ та МКФ-ДП, які затверджені наказом МОЗ №981.

Для чого потрібна МКФ та що вона собою представляє?

МКФ вже майже два десятиліття використовується у 191 країні світу лікарями, педагогами, спеціалістами з реабілітації та психологами. Переважно використання МКФ дозволяє створити кращі умови для системи компенсації, реабілітації, раннього втручання та інклюзії та для розробки плану заходів соціального захисту.

У МОЗ дають наступні пояснення щодо Міжнародної класифікації функціонування:

МКФ складається з таких основних компонентів:

  • Функції та структура тіла (В — англ. Body)
  • Активність (А — англ. Activity, пов’язана із завданнями та діями індивіда) та участь (Р- англ. participation — залученість у життєву ситуацію)
  • Додаткова інформація щодо тяжкості та факторів зовнішнього середовища.

МОЗ розроблятиме зміни та політику, а НСЗУ слідкуватиме за якістю та грошима

Для чого МОЗ рекомендує використовувати МКФ та МКФ-ДП:

  1. Як клінічний інструмент – при оцінці потреб, відповідності методів лікування конкретним умовам, оцінки професійної придатності, реабілітації та оцінки результатів оцінювання якості надання реабілітаційний послуг. Адже для планування та реалізації втручань потрібно використовувати інформацію про обмеження, спричинені не лише обмеженнями функцій та структури тіла, а й факторами зовнішнього середовища. Відповідно оловною користю МКФ для пацієнтів є інтеграція фізичних, ментальних та соціальних аспектів їх стану. Замість того, щоб зосередити увагу на діагнозі особи, у МКФ включені усі аспекти її життя (розвиток, участь та середовище).
  2. Для ранної діагностики та виявлення (система раннього втручання). Використання в Україні найкращих міжнародних тестових систем для діагностики розвитку дитини. Чим раніше виявляється хвороба чи стан, тим простіше лікувати або корегувати.
  3. Для катамнестичного спостереження — спостереження та реабілітацією новонародженого, що переніс критичний стан або важку хворобу відразу після народження з метою упередження або максимального зменшення негативних наслідків перенесеного захворювання.
  4. Міждисплінарний підхід. Лише спільно лікарі, освітяни, соціальні працівники зможуть допомогти кожній людині з особливими потребами. МКФ допомагає в міждисциплінарній взаємодії та обміні інформацією стосовно стану пацієнта.

Про швидку не забули: Супрун обіцяє окремий бюджет та підвищення кваліфікації медикам

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook