Новини

МОЗ: Перша мережа лікарень інтенсивного лікування запрацює у Львівській області

врач_записывает_на_бланке_ручкой_медпросвіта

Львівська область стала першим регіоном в Україні, яка визначилася із мережею  багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (БЛІЛ) в рамках реформи екстреної медичної допомоги.

Багатопрофільні лікарні — це потужні заклади, які мають надавати медичні послуги цілодобово і мати спеціалістів та обладнання для роботи в такому режимі.

Цього тижня на щоквартальному засіданні Госпітальної ради Львівського госпітального округу учасники майже одноголосно схвалили пропозицію Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації щодо спроможної мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. Вибір медзакладів відбувся за єдиного підходу до всієї мережі закладів охорони здоров’я, розробленого у співпраці з Проектом USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я”.

«Формування спроможної мережі багатопрофільних лікарень – важливий етап трансформації системи охорони здоров’я. Йдеться про найсильніші лікарні регіону. Вони мають бути доступні для населення та надавати якісні медичні послуги. Ми підтримуємо колег з Львівської області, які перші взяли на себе відповідальність та визначили перспективні лікарні, які в рамках поточної  мережі стануть потужними центрами, щоб українці отримували якісну медичну допомогу», – говорить міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька.

Наступним кроком Львівської області стане затвердження рішення госпітальної ради розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

Радуцький: В аудиті НСЗУ і МОЗ не потрібно вбачати відмову від медичної реформи

«Наш департамент тісно співпрацює з командою USAID в Україні в реалізації реформи охорони здоров’я. В області у 2018 році створено єдиний госпітальний округ. Застосування методології Проекту USAID для планування мережі БЛІЛ в масштабі цілої області дає нам можливість системного підходу з урахуванням стратегічних цілей та можливих ризиків для всього регіону. Завдяки спільній конструктивній роботі членів госпітальної ради, команд департаменту і Проекту USAID ми досягли порозуміння та затвердили спроможну мережу з 9-ти БЛІЛ Львівської області», – зазначила Ірина Микичак, голова госпітальної ради, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

В рамках трансформації системи фінансування системи охорони здоров’я всі регіони мають затвердити свої спроможні мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів для покращення якості надання медичної допомоги. Вимоги до БЛІЛ першого та другого рівнів затвердженні наказом МОЗ України № 1881 від 19 жовтня 2018 року. За підтримки МОЗ України, Національної служби здоров’я України, регіональних органів охорони здоров’я та Проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я” регіони отримали дієвий інструмент для прийняття обґрунтованих рішень щодо планування мереж БЛІЛ.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції