З запуском медичної лікарі первинної ланки не будуть більше мати ставку, а отримуватимуть фіксований дохід. Для цього необхідно внести ряд змін в роботу.
Зміни будуть відбуватись в роботі кожного комунального закладу первинної допомоги. За наступні 6-11 місяців форма власності буде змінена у некомерційне комунальне підприємство для подальшого співробітництва з Національною службою здоров’я України.
Далі наводимо перелік дій, наведених в офіційній публікації Міністерства охорони здоров’я, які будуть виконані закладами первинної допомоги:
- Забезпечити комп’ютеризацію, обрати МІС та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів
- Привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення
- Забезпечити надання ПМД у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації
- Почати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги
Нагадаємо, що Міністерство змінює систему фінансування галузі. Лікарі та медичні заклади отримуватимуть фінансування виключно за надані послуги, а не за ліжко-місця. При цьому, медичні установи в умовах автономізації отримають можливість самостійно встановлювати тарифні сітки, змінювати незахищені статі бюджету за потребами та залучати стороннє фінансування, наприклад для закупівлю нового медичного обладнання.
Супрун: Автономізація наблизить лікарів та медичний персонал до достойних зарплат
Фінансування на комунальні послуги та підтримка життєздатності мед закладу буде перекладено на місцеву владу, без підтримки з державного бюджету.
Комментировать