На переконання МОЗ, нове керівництво в медзакладах має створювати реальні умови роботи для медичних працівників та для надання якісних медичних послуг населенню.
Тому, раніше у МОЗ було прийнято поділити функціональні обов’язки головного лікаря. В майбутньому буде фактично два директори – генеральний директор займається ключовими адміністративними питаннями, а медичний директор керуватиме усіма медичними процесами.
Окремо прес-служба МОЗ наводить приклад щодо впроваджених змін у правилах конкурсного відбору на посади керівників медичних закладів: «Запровадження відкритого конкурсу з участю громадськості в усіх закладах охорони здоров’я дозволило краще контролювати процедуру обрання головних лікарів по всій країні. Така процедура забезпечує можливість для залучення нових кандидатів, підвищує прозорість, започатковує дискусію щодо можливих шляхів розвитку закладів, привертає увагу громадськості до наявних проблем. Наприклад, за результатами лише конкурсів у закладах охорони здоров’я сфери управління МОЗ України, у третині випадків перемогли кандидати, що раніше в них не працювали. Це Григорій Іщенко, який переміг у конкурсі на посаду керівника «Центральної стоматологічної поліклініки Міністерства охорони здоров’я України», Богдан Божук — «Спеціалізованого (спеціального) санаторію «Приморський» Міністерства охорони здоров’я України», Олександр Твердохліб — «Медичного центру телемедицини Міністерства охорони здоров’я України»», — йдеться в офіційному повідомленні.
Необхідно також додати, що в зв’язку з реформою галузі функціонал керівництва медзакладу отримав суттєве розширення. Наприклад, саме дирекція медзакладу формуватиме нові, внутрішні тарифні сітки за якими працюватимуть лікарі, середній та молодший медичний персонал, залучатимуть інвестиції, розпоряджатимуться коштами, які зміг отримати медзаклад за надання медпослуг населенню чи з інших направлень, наприклад оренда чи інвестиції.
Комментировать