Вибір редакції Новини

МОЗ опублікувало інструкцію лікарям щодо дій при підозрі у пацієнта віруса 2019-nCoV

2019-nCoV

На території України не зафіксовано випадків китайської коронавірусної інфекції 2019-nCoV. Станом на 31 січня 2020 року у світі зареєстровано 9 776 лабораторно підтверджених випадків цього штаму вірусу.

Окрім Китаю, захворювання зафіксовано ще у 20 країнах світу. МОЗ України підготувало рекомендації для медичних працівників щодо дій при виявленні пацієнтів з підозрою на 2019-nCoV.

При підозрі на випадок 2019-nCoV керівники закладів охорони здоров’я мають:

  • Терміново інформувати лабораторні центри МОЗ України в областях та місті Києві (залежно від місцезнаходження). Оперативно екстрене повідомлення за формою 058/о необхідно направити не пізніше 4 годин із моменту виникнення випадку.
  • Відібрати зразки матеріалів пацієнтів, у яких підозрюється вірус 2019-nCoV, відповідно до Інструкції щодо відбору, зберігання та транспортування зразків матеріалів (додаток 1 до рекомендацій. Обов’язково заповнити форму 204/0, «Направлення на мікробіологічне (бактеріологічне, вірусологічне, паразитологічне) дослідження».

Медичні працівники, які відбирають матеріал для дослідження, мають бути одягнені в засоби індивідуального захисту (респіратор N95 або EU FFP2 або вищого класу захисту, захисні окуляри або щиток для обличчя, ізоляційний (захисний) халат, рукавички).

Після чого медпрацівник, щоб не допустити інфікування, має зняти та утилізувати засоби індивідуального захисту.

Завантажити інструкцію щодо відбору, зберігання та транспортування зразків матеріалів пацієнтів з підозрою на інфекцію 2019-nCoV, у якій послідовності утилізувати засоби індивідуального захисту тощо: http://bit.ly/315f58E

Відібрані зразки матеріалів доставляються до регіональної вірусологічної лабораторії у відповідності до Інструкції щодо відбору, зберігання та транспортування зразків матеріалів затвердженої Наказом №185.

Як вести пацієнтів, у випадку інфекції 2019-nCoV, інформація у додатку 2 до рекомендацій. Завантажити: http://bit.ly/315f58E.

  • Мати у закладі вироби медичного призначення, необхідні для роботи з пацієнтом з підозрою на інфікування 2019-nCoV – перелік у додатку 3 рекомендацій.
  • Проводити профілактику інфекцій та здійснювати інфекційний контроль під час надання медичної допомоги пацієнту з підозрою на 2019-nCoV. Докладніше у додатку 4 рекомендацій.
  • Встановити медичне спостереження за контактними особами протягом 14 календарних днів.
  • Провести інформаційно-освітню роботу серед пацієнтів щодо загальних правил профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Коронавірус у Китаї: На 3 лютого зафіксовано 361 смерть та понад 480 одужали

Керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій мають, зокрема:

  1. Забезпечити виконання цих рекомендацій
  2. Забезпечити готовність закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги при підозрі на цей штам вірусу
  3. Забезпечити негайну ізоляцію у місці виявлення пацієнта з підозрою на 2019-nCoV, з подальшим транспортуванням і госпіталізацією в інфекційний стаціонар з дотриманням вимог протиепідемічного режиму
  4. Провести додаткові навчання медичного персоналу щодо дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту при виявленні пацієнта з підозрою на 2019-nCoV.

Рекомендації були розіслані закладам охорони здоров’я відповідними листами. Ознайомитися із наказом МОЗ України “Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай)” можна за посиланням.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше