Новини

МОЗ оприлюднив план реформи. Стосується лікарів та медичних закладів

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Так, стало відомо, що в найближчий час внесуть зміни в роботу первинки. Договори з НСЗУ, оплата за пацієнта, оформлення нових трудових договорів з мед закладами.

  1. Створення Служби здоров’я згідно постанови Кабміну. «З цього приводу все вже готове, і ми готові це запускати», – сказала Супрун.

Національна служба здоров’я України буде замовником послуг у лікарів та медичних закладів. За надані послуги пацієнтам НСЗУ буде виплачувати кошти. У разі відсутності наданих послуг – заклад або лікар не фінансуватимуться.

  1. Положення щодо того, як лікарі будуть підписувати договори з своїми пацієнтами. Мінохорони здоров’я має підготувати наказ, як дозволить проведення цієї процедури.

Ця частина реформи має запрацювати вже з 1 січня 2018 року. Починаючи з 1 липня 2018 року, лікарі первинки будуть отримувати гроші тільки за пацієнтів. У разі відсутності договорів з пацієнтами – фінансування лікар не отримає.

Верховна Рада прийняла реформу Супрун 6327 у другому читанні! Реформа стартує!

  1. Дозвіл на те, щоб пацієнти могли записуватись до електронної системи охорони здоров’я. «Наступного тижня ми проведемо прес-конференцію, щоб дати старт, аби з 1 січня ми могли це міняти», – повідомила в.о. міністра охорони здоров’я.

Електронна система E-health зараз працює у тестовому режимі. До неї підключаються медичні заклади, які вже під’єднані до того чи іншого «МІС», наприклад – «Поліклініка без черг».

  1. Зміни до бюджетного кодексу. Мова йде про ще один законопроект №6604 з пакету урядової медичної реформи, який наразі ухвалений тільки у першому читанні. «Там є декотрі правки, які були надані. І ми мусимо підтвердити все до кінця, щоб проголосувати його на наступний сесії парламенту через два тижні», – уточнила Супрун.
  2. Порядок переходу лікарень на некомерційний спосіб підприємства. Мінохорони здоров’я необхідно прописати, як саме лікарні мають розпочати цей перехід.

МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи

Основна частина реформи. Фінансування від НЗСУ, яка буде розпорядником усього бюджету галузі зможуть отримувати лише ті медичні заклади, які стали некомерційним комунальним підприємством. У разі відмови у переході, заклад залишиться без фінансування з державного бюджету.

Комментировать

Нажмите для комментария