Новини

МОЗ офіційно повідомило, що за комунальні послуги медзакладів має платити місцева влада

Врач сложил руки_медреформа_медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявляє, що за вимогами Бюджетного кодексу саме місцева влада сплачуватиме вартість комунальних послуг. З держбюджету медзаклади коштів не отримають.

«За вимогами Бюджетного кодексу видатки за комунальні послуги комунального медзакладу сплачуються з місцевих бюджетів. В тому числі, якщо медзаклад є комунальним некомерційним підприємством», — заявляє очільниця МОЗ.

Фактично ж ті кошти, які раніше йшли через медичні субвенції до медзакладів на виплачування вартості комунальних послуг, наразі перейшли до НСЗУ та передаються в медзакладами за новою системою  фінансування – за підписані декларації.  Відмову від централізованого фінансування на медпослуги пояснюють тим, що в рамках реформи децентралізації влади, кількість власних коштів в регіонах зросла, отже частково вони повинні взяти на себе обов’язок забезпечувати існування медзакладів.

Наприклад, ще до офіційного прийняття реформи у МОЗ повідомили, що якщо місцева влада не може підтримувати існування лікарні чи амбулаторії, МОЗ рекомендуватиме переформовувати заклад у менш затратний – хоспіс чи інше.

Пояснення МОЗ: Чи має автономізований заклад самостійно заробляти на своє існування?

«Міська рада, яка є власником цього медзакладу, разом із ГУ Державної казначейської служби в Івано-Франківській області, вирішила не сплачувати за комунальні послуги. …Те, що заклад отримав гідну оплату за свою роботу — не привід позбавляти його інших, законних джерел фінансування», — наголосила очільниця МОЗ.

Поки що це перший приклад відмови від фінансування медзакладу. Експерти допускають ризик, що випадок буде час від часу повторюватись по всім регіонам України.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook