В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявляє, що за вимогами Бюджетного кодексу саме місцева влада сплачуватиме вартість комунальних послуг. З держбюджету медзаклади коштів не отримають.
«За вимогами Бюджетного кодексу видатки за комунальні послуги комунального медзакладу сплачуються з місцевих бюджетів. В тому числі, якщо медзаклад є комунальним некомерційним підприємством», — заявляє очільниця МОЗ.
Фактично ж ті кошти, які раніше йшли через медичні субвенції до медзакладів на виплачування вартості комунальних послуг, наразі перейшли до НСЗУ та передаються в медзакладами за новою системою фінансування – за підписані декларації. Відмову від централізованого фінансування на медпослуги пояснюють тим, що в рамках реформи децентралізації влади, кількість власних коштів в регіонах зросла, отже частково вони повинні взяти на себе обов’язок забезпечувати існування медзакладів.
Наприклад, ще до офіційного прийняття реформи у МОЗ повідомили, що якщо місцева влада не може підтримувати існування лікарні чи амбулаторії, МОЗ рекомендуватиме переформовувати заклад у менш затратний – хоспіс чи інше.
Пояснення МОЗ: Чи має автономізований заклад самостійно заробляти на своє існування?
«Міська рада, яка є власником цього медзакладу, разом із ГУ Державної казначейської служби в Івано-Франківській області, вирішила не сплачувати за комунальні послуги. …Те, що заклад отримав гідну оплату за свою роботу — не привід позбавляти його інших, законних джерел фінансування», — наголосила очільниця МОЗ.
Поки що це перший приклад відмови від фінансування медзакладу. Експерти допускають ризик, що випадок буде час від часу повторюватись по всім регіонам України.
Комментировать