Новини

В МОЗ обіцяють безкоштовні ліки для пацієнтів і не тільки!

Декількома днями раніше відбулося засідання Уряду на якому Гройсман оприлюднив звіт діяльності Уряду за 2016 рік та наголосив на тому, що в 2016 році була прийнята стратегія реформ для покращення системи охорони здоров’я.

 «Мова йде про те, що ми врешті-решт висловили бачення того, яким чином має функціонувати фінансування системи охорони здоров’я. Ми перейшли від фінансування ліжка до фінансування конкретної послуги конкретному українському громадянину. Це означає лише єдине — те, що ми маємо якісну послугу», — наголосив Прем’єр-міністр.

Він не оминув і теми регулювання цін на лікарські засоби державою. З його слів це відбудиться вже з 1 квітня 2017 року. Також Уряд буде добиватись, щоб з тої самої дати хворі на цукровий діабет 2-го типу, серцево-судинні захворювання та бронхіальну астму були забезпечені безкоштовними ліками.

На найближчому засіданні Уряд вирішить питання створення регіональних кардіоцентрів. Ці центри, на думку Гройсмана, можуть на чверть знизити смертельні випадки від інфарктів.

Згадавши про госпітальні округи прем’єр відмічає, що вже затверджений порядок їх створення. Він наголошує на тому, щоб місцева влада при цьому процесі тісно співпрацювала з громадою для врахування специфіки регіону.

«Завдання на місцях стоїть єдине: зробіть систему, яка була б адекватною запитам українських громадян. Вчасна і якісна медична допомога. Це буде непростий процес, але перше, що треба робити, — бути в діалозі з тими, хто живе на території. Тоді, я переконаний, саме формування округів буде мати зовсім інший якісний рівень», — додав він.

Комментировать

Нажмите для комментария